Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Do Bratislavy mieri IMAX 3D

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Najväčší prevádzkovateľ sieti kín na Slovensku CINEMAX uzavrel zmluvu na svoj najnovší projekt so spoločnosťou IMAX. Tá je lídrom v oblasti kino-zábavy a Bratislavčania sa tak môžu tešiť na veľkolepejšie premietania filmov v obrovských rozmeroch.

Súčasťou nového nákupno-zábavného centra BORY MALL v Bratislave bude v rámci nového multiplexu CINEMAX i kinosála IMAX. V prvom rade, IMAX je inovátorom v oblasti kombinujúcej zábavné technológie so správnym softvérom a architektonickým dizajnom. Sú to práve profesionálni filmári a štúdiá, ktorí technológiu IMAX využívajú a spájajú sa tak s publikom na celkom inej úrovni. IMAx patrí k najdôležitejším kino-distribučným platformám pre významné filmové udalosti vo svete.

Technológia IMAX využíva dva samostatné projektory, ktoré nasvecujú plátno obrovských rozmerov. Napríklad plátno, ktoré sa v Bratislave chystá, bude široké viac ako 23 metrov a vysoké viac než 13 metrov (cca 300 m²). Je to v prepočte asi 2,6-násobne väčšie plátno, ako najväčšie súčasné plátno na Slovensku. Okrem toho technológii pomáha aj výkonný zvukový systém a iné technologické chuťovky prinášajúce poriadny filmový zážitok.

Tomáš Drobný, konateľ CINEMAX Bratislava: "Technológia IMAX (Image MAXimum) bola predstavená v roku 1970, odkedy sa neustále zdokonaľuje. Ponúka ten najlepší filmový zážitok a sledovanie filmu posúva na celkom novú úroveň a my sme poctení, že IMAX budeme mať práve vo vlajkovej lodi celej siete CINEMAX v bratislavskom centre Bory Mall.“