Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Môže mať i šalát promile?

Môže mať i šalát promile?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Veru, najnovšie áno, pretože Mark Philips usilovne pracuje na vývoji práškového alkoholu, ktorým môžete posypať akékoľvek jedlo a výsledok je ten istý, akoby ste vypili alkohol v tekutej forme. Philips počas svojho života vyskúšal asi 80 prác a vždy mal chuť skúšať niečo nové, čo sa nakoniec zrejme vyplatilo. Práve on stojí za vznikom alkoholu v práškovej forme s názvom Palcohol (Powdered Alcohol), ktorý príde do predaja na jeseň tohto roku.

Prečo by sme mali popíjať alkohol z pohárikov tak, aby o tom každý vedel? Veď si ho stačí posypať na šalát, alebo na pečivo a nikto, vôbec nikto si to nevšimne. A efekt je ten istý. Vývojári totiž vyvinuli alkohol v prášku s názvom Palcohol (Powdered Alcohol). Instantné promile je k dispozícii vo forme klasických alkoholických nápojov ako Jack Daniels či Vodka, no tiež si môžete vybrať už aj z miešaných drinkov ako napríklad Margarita a Mojito. Ak sa predsa len rozhodnete nezjesť alkohol na svojej rannej nugátovej šiške, potom je tu i možnosť rozmiešať ho klasicky vo vode.

Výhody Palcoholu sú v tom, že si ho skrátka môžete posypať na jedlo bez toho, aby niekto videl, že si upíjate z fľašky. Podľa webstránky Palcoholu si ho môžete tajne prepašovať i na miesta, kde je zakázaný klasický alkohol, ako napríklad niektoré kiná, divadlá, pracovisko... Rovnako to ušetrí však kilá v batohu navyše pre turistov, alebo dovolenkárov. Dočkáme sa ho na jeseň tohto roku. 

Otázkou zatiaľ ostáva, ako na to budú reagovať krajiny a či bude tento prášok okamžite legálny. Mimochodom, výrobca neodporúča tento prášok „šňupať“.