Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Pokrytie Bratislavy LTE sa rozrastá

Pokrytie Bratislavy LTE sa rozrastá
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V novembri roku 2013 priniesol Telekom LTE na územie Slovenska - no vtedy iba na vybraté časti. Odvtedy postupne rozširuje pokrytie a dnes má tak vďaka nim prístup k LTE asi 23,7% obyvateľov Slovenskej Republiky. Nedávno pribudol i Ružinov a nasledovať bude ešte Staré Mesto, Nové Mesto a Petržalka.

Telekom pokračuje v intenzívnom pokrývaní Slovenska rýchlou 4G sieťou (LTE). V posledných dňoch sa venoval najmä Bratislave, k dnešnému dňu pribudla do zoznamu už i väčšia časť Ružinova. Zavádzanie technológie 4.generácie v Bratislave sa deje v jednotlivých mestských častiach. V súčasnosti si výhody 4G užívajú už v Dúbravke, Karlovej Vsi a Ružinove, na svoj čas čaká ešte Staré a Nové Mesto a Petržalka. Bude tu použitá frekvencia 2,600 MHz so šírkou kanála 20 MHz a maximálnym downstreamom (teoreticky) až 150 Mbps a upstreamom 50 Mbps. Prakticky sa zatiaľ počas testov dostali rýchlosti downstreamu na rýchlosť od 60 do 130 Mbps a upstream s udržal úroveň od 30-50 Mbps.

Na Slovensku spustil Slovak Telekom plnohodnotnú slovenskú prevádzku 4G 15.novembra 2013 a od začiatku roka ju má možnosť využívať asi 23,7% obyvateľov nášho územia. Spadá sem asi 31 miest: Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bojnice, Brezno, Dolný Kubín, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Leopoldov, Levice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poprad, Prešov, Prievidza, Ružomberok, Sereď, Sládkovičovo, Spišská Nová Ves, Šaľa, Topoľčany, Trnava, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina.