Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Konečne bezplatné skupinové videohovory cez Skype!

Konečne bezplatné skupinové videohovory cez Skype!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Microsoft stojaca za obľúbenou službou Skype sa rozhodla, že je načase postaviť sa rivalovi Google - ten má totiž svoje skupinové videohovory Hangouts zdarma. Microsoft dnes teda dospel k názoru, že je načase zrušiť poplatky za tento druh videohovorov.

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla, že zruší spoplatnenie skupinových videohovorov vo svojej populárnej službe Skype. Ten patril k lídrom internetových hovorov VoIP (voice overr internet protocol), no v súčasnosti sa darí najmä rivalovi Google a jeho Hangouts. Ten má totiž videohovory pre skupiny stále zdarma. Microsoft tak chce zvýšiť konkurencieschopnosť a zamiešať karty zrušením poplatku. Hoci možno suma za skupinové videohovory nebola závratná – išlo o balík v hodnote 8,99 doláru (Skype Premium balíček na mesiac), kde bolo zahrnutých i pár telefonátov zdarma, alebo tu bol i balík za 4,99 doláru, ktorý umožnil prístup k službe na jeden deň. No čo si budeme klamať, keď Google ponúka rovnakú možnosť zdarma, používatelia využívali Hangouts.

Skype videohovor poskytuje priestor pre 10 ľudí, ktorí môžu byť naraz pripojení na platformách Windows, alebo využívajúcich Mac. Android má prísť časom.