Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Dokážu Slováci žiť bez internetu?

Dokážu Slováci žiť bez internetu?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Internet sa stal neoddeliteľnou súčasťou našich životov – a to nie len kvôli práci, ale aj zo „sociálnych“ dôvodov. Neustále sme online na rôznych sociálnych sieťach a chcem byť v centre diania, pre každý prípad. Spoločnosť IIBR spravila prieskum ohľadne internetu a jeho používania na Slovensku, v Čechách, Poľsku, Maďarsku a Rumunsku. Z 1000 respondentov z každej krajiny nad 15 rokov potom vyhotovili približné štatistiky.

Z prieskumu vyplýva, že 3/4 slovenských používateľov si sadá za internet pravidelne, polovica z nás si už život bez neho nevie predstaviť a 61% opýtaných priznáva, že k internetu sa pripájajú denne. Až 98% opýtaných je na internete najradšej pripojených doma a väčšinou cez počítač (97%). I keď, 58% z toho je pripojených i cez smartfón. Podľa odpovedí však stále vedie to, že pomocou neho vyhľadávame informácie (87%). Na ďalších priečkach sa umiestnila komunikácia s priateľmi (79%), internetbanking (73%), čítame správy (68%) alebo pozeráme videá na YouTube (62%).

Muži využívajú smartfóny a internet viac ako ženy

Zaujímavosťou je, že pri vyhľadávaní ľudí cez Google vraj najviac používateľov googli vlastné meno. Podľa štatistík vlastnia muži častejšie smartfón ako ženy a títo ho zároveň i využívajú vo väčšej miere v každodenných situáciách. Komunikujú s priateľmi, využívajú internet banking, čítajú správy, vyhľadávajú mapy. Ženy podľa prieskumu skôr komunikujú, zdieľajú fotografie i vyhľadávajú recepty.
Smartfón na prebudenie, namiesto budíka využije 85% z nás a 25% internetovej populácie na Slovensku vraví, že kontroluje na ňom všetko ihneď ako prvú vec po prebudení – počasie, správy, maily, sociálne siete.