Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

hereO postráži vaše dieťa

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Kým sú deti v škole či v škôlke, nemáme až takú obavu z toho, že sa niekam zatúlali, no najmä v poobedňajšom čase hier sa môže stať, že dieťa odbehne, alebo sa ukryje, prípadne sa stane niečo horšie, na čo nechceme ani pomyslieť. Pre každý prípad je tu však zariadenie hereO, ktoré slúži ako GPS sledovanie, kde sa dieťa pohybuje.

hereO sú hodinky s displejom s elektronickým atramentom a dieťa ich nosí klasicky na ruke. Spárujú sa so smartfónom či tabletom a potom už z hocijakého miesta môžete sledovať vaše deti. Celé riešenie sa zameriava najmä na myšlienku rodiny, preto sa vám na mape môžu zobrazovať pomocou aplikácie i mená a poloha ďalších členov rodinného kruhu. Zaujímavou možnosťou aplikácie je vytvorenie virtuálnych bariér okolo určitých miest, ako škola, škôlka či detské ihrisko. V momente, ak dieťa prekročí túto hranicu, systém pošle rodičovi upozornenie. Ďalšiu zaujímavosť prináša integrácia akcelerometru. Keď totiž dieťa zatrasie rukou v horizontálnom smere päť krát za sebou, pošle tým upozornenie rodičom, že niečo nie je v poriadku – bez toho, že by povedalo čo len slovo, alebo stlačilo tlačidlo.

hereO sleduje vaše dieťa

hereO vydrží na jedno nabitie 50 hodín, obsahuje i SIM kartu a podporu volaní v rámci siete Wyless. SIM karta bude fungovať v 120 krajinách bez poplatku za roaming. hereO čaká na podporu na Indiegogo.