Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Celá Bratislava je už LTE

Celá Bratislava je už LTE
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Bratislava už je 4G kompletná – môžu si povedať jej obyvatelia, ktorým operátor Slovak Telekom pokryl už aj Petržalku a Staré mesto. Týmito dvoma časťami tak doplnil chýbajúcu mozaiku hlavného mesta a od 23.mája si môžu obyvatelia vychutnávať 150 Mbit/s pri downloade a 50 Mbit/s pri uploade.

Pokrytie Bratislavy prišlo o niečo neskôr ako uvedenie 4G siete na Slovensko kvôli jej hraničnej polohe – mohlo totiž dôjsť ku kolízii siete s okolitými krajinami. V Telekome si však s tým už poradili a od 9.apríla začali pracovať na intenzívnom pokrývaní Bratislavy. 23.mája si s tým definitívne poradili. LTE pripojenia sa dočkala už aj Petržalka a Staré mesto. Používatelia si tak užijú teoretických 150 Mbit/s pri downloade a 50 Mbit/s pri uploade. V predchádzajúcich týždňoch sieť 4.generácie postupne zapínali v lokalitách: Karlova Ves, Dúbravka (9. 4.), Ružinov (16. 4.), nasledovali Nové Mesto a Rača (24. 4.), Kramáre (29. 4), Vajnory, Vrakuňa, Podunajské Biskupice a Trnávka (6. 5.), Devínska Nová Ves, Devín, Jarovce, Rusovce, Čunovo, Záhorská Bystrica a Mariánka (13. 5.).

Momentálne je 4G sieť Telekomu dostupná už v 32 mestách a obciach na Slovensku a o ďalších rozšíreniach vás budeme informovať.