Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Apple predstaví iHodinky v októbri

Apple predstaví iHodinky v októbri
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Apple plánuje v októbri predstaviť svoje dlho očakávané inteligentné hodinky, o ktorých je doteraz známych len veľmi málo faktov. Budú obsahovať zakrivený dotykový OLED displej a sú zamerané predovšetkým na monitorovanie zdravia. Apple sa okrem toho spojil s americkými nemocnicami, ktoré budú hodinky využívať a zbierať tak dáta pre manažment zdravia.

Už teraz sa môžeme tešiť na október – Apple konečne predstaví hodinky, o ktorých už sme všetci počuli, o ktorých sme už niekoľkokrát písali – no stále sme nevideli oficiálny obrázok. Okolo špecifikácií je stále množstvo tajností. Vieme však, že obsahovať budú zakrivený dotykový OLED displej. Apple zrejme ráta s úspechom svojho nového zariadenia, pretože plánuje mesačne vyprodukovať 3 - 5 miliónov kusov, čo predčí i globálny predaj podobných zariadení vôbec. Táto istota však vyplýva z toho, že Apple vytvoril partnerstvo s vyspelými nemocnicami, ktoré budú smart hodinky používať pre svojich pacientov. Spolu s nemocnicami ako Mayo Clinic a The Cleveland Clinic a americkými inštitútmi zdravia v Minnesote a Ohiu tak budú analyzovať zozbierané údaje a tvoriť tak manažment zdravia. Hodinky budú teda obsahovať množstvo aplikácií a senzorov zameraných práve na zdravotnú stránku života. Chýbať teda nebudú aplikácie, ktoré predstavil Apple na svojej konferencii pred pár dňami. Ide o HealthKit API či Apple Health aplikáciu .
V rámci spolupráce v inteligentných „iWatch“ hodinkách je Apple otvorený aj spolupráci s tretími stranami, predstaví sa teda aj výrobca športových potrieb a oblečenia Nike so svojimi aplikáciami, ako napríklad Nike+ fitness.

(fotografia je iba ilustračná)