Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Leto 2014: Posielajte pohľadnice novým spôsobom!

Leto 2014: Posielajte pohľadnice novým spôsobom!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Zoner software z Česka je tu s prvým fyzickým produktom a zdokonaľuje ním Zoner Photo Studio pre Android. Ponecháva si všetky doterajšie funkcie, no okrem toho je v ňom nová funkcia – poslať do celého sveta papierové pohľadnice pozostávajúce z vlastných fotografií.

„Pri našich cestách po USA, kde sme minulý rok otvorili pobočku v kalifornskom Silicon Valley, sme narazili na obrovský problém. Chceli sme svojim známym poslať pohľadnice z navštívených miest. Keď sme ale konečne zohnali peknú pohľadnicu, nebolo možné k nej zakúpiť známku alebo nájsť otvorenú poštu, na ktorej sa ako na jedinom mieste známky predávajú. Nápad na pohľadnice z vlastných fotografií, ktoré by sa posielali pomocou našej aplikácie, tak prišiel celkom prirodzene,“ hovorí Jan Kupčík, produktový manažér, príbeh skrytý za novou službou.

Z dovolenky tak nebudete musieť posielať tuctové pohľadnice či hľadať poštové známky. Potrebujete iba prístup na internet a zariadenie s OS Android 4.0 a vyšším. K tomu si stiahnete aplikáciu Zoner Photo Studio, ktorá sa dá stiahnuť zdarma v Google Play. Fotografiu, ktorú chcete odoslať ako pohľadnicu, môžete doplniť textovým odkazom i zvoliť v ňom písmo. Zadáte doručovaciu adresu a zaplatíte pomocou Google Wallet. O vytlačenie a zaslanie sa postará Zoner software.

Do Česka posielate pohľadnicu za 1,50 eur a zvyšok sveta vrátane Slovenska vás vyjde na 2,20 eur (nejde o fixné ceny). Doručovacia doba sú 3 dni v rámci Česka. Odosielanie zo zahraničia sa však môže trochu odlišovať v súvislosti s miestnymi doručovacími službami.