Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Tlač zo smart zariadení uľahčia NFC tlačiarne

Tlač zo smart zariadení uľahčia NFC tlačiarne
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 7. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

NFC tlačiarne od Samsungu prichádzajú s tým, aby používateľovi uľahčili život s presúvaním súborov na tlač zo smartfónu do počítača. Vďaka komunikácii blízkych polí sa jediným dotykom medzi inteligentným zariadením a tlačiarňou vytvorí spolupráca. Následne je možné (z niektorých modelov) i odosielať faxy.

Samsung začal vyrábať NFC tlačiarne, ktoré bezdrôtovo prenesú i vytlačia súbory z inteligentných zariadení. Multifunkčné tlačiarne zo série Xpress C410W vznikli preto, aby zjednodušili proces prechodu z digitálnej do papierovej formy. Technológia NFC totiž spáruje zariadenie tlačiarne so smartfónom jediným dotykom. Laserová tlačiareň C410W a dva modely laserovej multifunkčnej tlačiarne C460W a C460FW zahŕňajú viaceré funkcie, posledná z nich dokonca i faxovanie. To sa stáva jednoduchším preto, že používateľ môže zosynchronizovať kontakty smartfónu s tlačiarňou. Tabuľkovo tieto zariadenia zvládnu tlač 18tich čierno-bielych strán počas jedinej minúty, alebo tiež 4 farebné. Originál aplikácia potrebná pre riadny priebeh tlače sa nazýva Samsung Mobile Print, no Samsung myslel aj na prípady, v ktorých používateľ nemá technológiu NFC či Print aplikáciu. Tlačiarne totiž spolupracujú s Google Cloud Printom, a tak sa dá tlačiť po sieti z akéhokoľvek miesta s použitím inteligentného zariadenia.

NFC tlačiarne zjednodušujú tlač zo smart zariadení

NFC tlačiarne naviac obsahujú dve zaujímavé tlačidlá : One touch Eco Button a Easy Eco Driver sa starajú o to, aby zariadenie fungovalo v režime eko, čím klesá hodnota celkových nákladov až o 20 %. V prípade núdze si poradí funkcia Easy Print Manager, pomáhajúca správe softvéru bez toho, aby ste museli hneď telefonovať do servisu. Používateľ tak sleduje upozornenia a presne vie, kedy vymeniť toner či doložiť papier.