Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ScanSnap SV600: Novinka na pracovný stôl

ScanSnap SV600: Novinka na pracovný stôl
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak ste už scanovali knihu, určite viete, čo to so sebou obnáša. Neustále prevracanie strán, otváranie a zatváranie kopírky, stláčanie tlačidiel. Vývojári z Fujitsu však našli zaujímavé riešenie a predstavili svoj inovatívny pohľad na scan a scanovanie.

ScanSnap SV600 je scaner, ktorý svojou konštrukciou pripomína skôr stolovú lampu. No práve vďaka tomu poskytuje viacero zaujímavých možností. Nie je totiž iba scaner, ide o komplexnejšie riešenie. Je to skener so zdvihnutou pohyblivou hlavňou, ktorá sníma obraz zvrchu. Stačí stlačiť tlačidlo štart a scaner si úplne jednoducho poradil s nerovným, plastickým povrchom. 

Scaner poskytuje teda bezkontaktné skenovanie, čo pomôže napríklad pri manipulácii so vzácnymi knihami, no je výhodné i práve pre kopírovanie hrubých kníh. Je však najmä rýchly, samotné zosnímanie trvá iba 3 sekundy. Po skončení procesu vám softvér na spracovanie ponúkne možnosť dodatočnej úpravy fotografií. Zvolíte si formát, v ktorom sa má dokument uložiť, napríklad Word, alebo ho odoslať priamo do Powerpoint prezentácie. 

Scanovanie môže prebehnúť vo farebnom prevedení, v rámci šedej škály alebo ako čiernobiele. Vývojári hovoria dokonca až o obraze či fotografii. Je tu totiž kamera a technológia, akú poznáme zo smartfónov, s viac ako miliónom pixelov. A svetlo je vo forme dvoch LED – ponúka počas snímania rovnomerné osvetlenie. Keď máte napríklad pokrčený dokument, ožiari ho z viacerých strán a vyrovná hladinu svetla.

K tomu dopomôže i technológia VI, ktorá kombinuje pri snímaní veľkú hĺbku záberu a lineárny obrazový snímač CCD. Výsledkom sú skeny, ktoré majú rozlíšenie až 600 bodov na palec. Veľkosť papiera môže byť pritom od rozmeru vizitky až po A3. Mimochodom, s možnosťou kontinuálneho snímania dokumentov ScanSnap sám automaticky fotografuje hárky papiera bez toho, aby ste museli pri odkladaní strán neustále stláčať tlačidlo.