Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sony má vlastný pohľad na poznámkový blok

Sony má vlastný pohľad na poznámkový blok
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Laptopy i tablety majú svoje výhody – nahradili nám množstvo reálnych papierov, ktoré by sme museli nosiť so sebou. No sú ľudia, ktorí predsa len majú radi pero a papier. Niekoľko tipov na písanie stylusom tu už v rámci smartfónov a tabletov je, no Sony prináša niečo viac – digitálny papier. Ešte stále to nie je to, čo by ste si zrolovali do zadného vrecka nohavíc ako noviny, no je to na najlepšej ceste.

Sony prináša zariadenie s uhlopriečkou 13,3 palca, ktoré sa hodí sa predovšetkým do škôl a biznis prostredia. Jeho rozlíšenie je 1,200 x 1,600 pixelov a zobrazuje šedú škálu na úrovni 16 odtieňov. Škoda je možno to, že displej nie je podsvietený, no zato je dotykový a podporuje spomínaný stylus.

Sony a jej digitálny papier s viacerými funkciami

Zariadenie disponuje pripojením WiFi, takže si viete vymieňať svoje dokumenty i bezdrôtovou cestou. Ak však máte poruke USB, potom môžete využiť i USB port. Na ukladanie vlastných dokumentov máte pritom k dispozícii 4 GB pamäte – rozšíriteľné o SD kratu. Nabíjať môžete tento digitálny zošit pomocou USB alebo klasickým spôsobom cez káblovú nabíjačku.

Hrúbka tohto zariadenia je iba 6,8 mm (ekvivalent hrúbky 30 na sebe uložených papierov), je ľahučké a prenosné. Výhodou je tiež držiak na stylus a samotný fakt, že do dokumentov, ktoré sa zobrazujú v plnej veľkosti, sa dá dopisovať a v takejto podobe i ukladať. Digital Paper pracuje s formátom PDF, čiže dokumenty MS Word, PowerPoint a Excel sa musia najskôr prekonvertovať. Zariadi to však samotný Digitálny papier a potom už môžete dopisovať či poznámkovať. Batéria vydrží podľa výrobcov až do 3 týždňov na jedno nabitie. Ak vás papier nadmieru zaujal, môžete si ho kúpiť za 1,100 dolárov.