Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Telekom spustil NFC platby cez smartfón

Telekom spustil NFC platby cez smartfón
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Niekoľko mesiacov od uvedenia nám Slovak Telekom a MasterCard prinášajú už plnohodnotnú prevádzku mobilných služieb s hlavičkou NFC. Ide o prvú viacúčelovú peňaženku MyWallet na slovenskom trhu, ktorá umožňuje vykonávať bežné platby cez váš smartfón. Obsahuje dobíjaciu platobnú kartu MyWallet Card pre bezkontaktné platby a zaplatiť ňou môžete všade, kde sa bezkontaktné platby akceptujú.

„Naše riešenie umožňuje prevádzkovateľom vydávať a obsluhovať virtuálne karty na diaľku, takže zákazník nemusí fyzicky navštíviť pobočku poskytovateľa a karta môže byť vydaná v priebehu niekoľkých minút. MyWallet Card prináša možnosť bezkontaktnej mobilnej platby súm vyšších ako 20 eur prostredníctvom PIN kódu. Už onedlho bude možné do mobilnej peňaženky difitálne ukladať aj vernostné karty, zľavové kupóny či vstupenky na podujatia," vraví Peter Helexa, senior manažér stratégie a rozvoja nového podnikania Slovak Telekomu.

Za týmto projektom stojí spolupráca Slovak Telekomu s MasterCard a ClickandBuy – dcérskej spoločnosti Deutsche Telekomu. Na správnu funkciu služby je potrebné spustiť aplikáciu MyWallet na kompatibilnom smartfóne s NFC SIM kartou. Tie Telekom bezplatne vymieňa a k ich výbave patrí i podpora LTE. Momentálne je podporených 9 smartfónov strednej i vyššej triedy (zoznam tu: www.telekom.sk/mywallet) a časom budú samozrejme pribúdať. Spomínaná aplikácia spolupracuje s OS Android a dá sa stiahnuť z Google Play.

MyWallet Card, prvá platobná karta dostupná v MyWallet mobilnej peňaženke, je predplatená dobíjacia platobná karta MasterCard a poskytuje ju spoločnosť ClickandBuy. Kartu si iba vyžiadate prostredníctvom mobilného formulára a do pár minút sa aktivuje v MyWallet. Potom sa dobíja bankovým prevodom. Celý proces platby potom prebehne podobne ako pri platbe bezkontaktnou platobnou kartou – smartfón iba priložíte k terminálu podporujúcemu technológiu PayPass. Smartfónom tak platíte bez toho, aby ste mali poruke peňaženku či kreditky. Služba je dostupná verejnosti od dnešného dňa.