Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Anki Overdrive: Inteligentná autodráha aj pre veľké „deti“

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
16. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Anki uviedla novú verziu inteligentnej robotickej autodráhy, ktorá prichádza s vylepšeným dizajnom pretekárskych áut, modulárnych dráh, s novými virtuálnymi osobnosťami a s množstvom ďalších herných režimov.

Autodráha sa stáva viacej modulárnou, používateľ tak môže z jej častí vytvárať vlastné pretekárske dráhy podľa svojej predstavivosti a požiadaviek. Jednotlivé flexibilné časti dráhy sa spolu spájajú prostredníctvom magnetov. V základnom balíčku je k dispozícii 10 častí, ktoré postačia na vytvorenie ôsmich rôznych tratí. Doplnkové časti ako sú rôzne profily, preskoky a križovatky sa dodávajú samostatne.

Anki Overdrive

Nezabudlo sa ani na dizajn pretekárskych autíčok, pričom používateľ môže použiť aj autíčka z predchádzajúcej verzie autodráhy, len musí aktualizovať ovládací softvér. Každé autíčko môže byť riadené virtuálnymi osobnosťami s umelou inteligenciou, pričom každá z nich má vlastné jazdné schopnosti, povahu a môže využívať rôzne virtuálne zbrane. Vedia sa tiež naučiť nové trate a čím viac po nich jazdia, tým sa zlepšuje ich výkon.

Používateľ môže ovládať svoje pretekárske autíčko pomocou smartfónu alebo tabletu v dodanej aplikácii Anki Overdrive, pričom sú podporované mobilné zariadenia bežiace na operačných systémoch iOS a Android.

Anki Overdrive

Nové herné režimy ponúkajú podobný zážitok ako pri hraní video hier. K dispozícii je viacero herných režimov. V režime Arcade môžu používatelia pretekať navzájom medzi sebou ak proti virtuálne ovládaným autíčkam. Režim Campaign, čiže Kampaň, postaví používateľa proti viacerým virtuálnym jazdcom, ktorých musí poraziť a splniť tak danú výzvu. Používateľ postupne odomyká nové výzvy, pričom je odmenený systémom zbierania takzvaných achievmentov (úspechov).

Inteligentná autodráha Anki Overdrive bude dostupná od septembra.

Anki Overdrive