Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Interaktívna robotická zábavka MOSS čaká na vašu kreativitu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na tohtoročnom veľtrhu hračiek Toy Fair v New Yorku nechýba množstvo robotických zariadení, ktoré majú deti trochu navnadiť na záľubu v elektronike, matematike či programovaní. Jednou z tejto oblasti je aj zaujímavá kolekcia MOSS.

MOSS je zbierka elektronických kociek, ktoré sa navzájom spájajú pomocou magnetov. Tie sú však vsadené iba v rohoch týchto mini panelov, no panely spolu poriadne držia. Vďaka tomuto jednoduchému systému spájania a rozoberania dostanete nekonečné množstvo variácií, ktoré z kociek môžete vytvoriť. Ku kockám sa dá napájať rozsiahla kolekcia elektronických komponentov a iných kúskov (kolesá, senzory, svetlá, radlice, motor...), ktoré dotvoria vašu predstavu o robotickom zariadení.

Samotné panely sú rozdielnych farieb a každý má inú funkciu - zelená je napájacia, modrá slúži ako telo - na prepájanie panelov, oranžová je výstup a hnedá je vstupná. Senzory, či iné komponenty, sa do spomínaných vstupov pripoja, a tak sa tvoria robotické postavičky či autá a vozíky sledujúce pohyb vašich rúk a podobné zaujímavosti. Okrem toho je tu ešte možnosť doobjednať si modul s vybavením Bluetooth, ktorý bude prijímať rozkazy z vášho smartfónu (podpora iOS aj Androidu). Hra má prísť na trh v priebehu apríla/mája a cena sa bude pohybovať podľa vybavenia kitu od 150 dolárov do 480 dolárov.