Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Ako sa zahrať s Legom bez Lega?

Ako sa zahrať s Legom bez Lega?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Novinka Lego Fusion prichádza v troch stavebných variantoch, kde si vaše dieťa vytvorí domy, reštaurácie, ale aj stredoveké opevnenia či pretekársku autodráhu. Pomocou aplikácie v smartfóne si spraví fotografiu svojho výtvoru a vďaka technike vo fyzických Lego častiach sa prenesie mesto do virtuálnej podoby a čaká na interaktívnu hru.

Nie je to možno často, no sú chvíle pri cestovaní autom či lietadlom, v čakárňach u doktora, kedy by ste deťom dali do ruky najradšej nejakú hračku. Musí to však byť niečo nenáročné, aby to nezabralo veľa priestoru a zároveň kreatívne, aby to deti zabavilo... poznáte to. Najnovšie im môžete dať zaujímavým spôsobom do rúk stavebnicu Lego bez toho že by ste ju vôbec mali pri sebe. Ako?

Novinka Lego Fusion prichádza v troch stavebných variantoch. Prvým je Town Master, kde si dieťa môže poskladať svoje vlastné mestečko. Vytvorí domy, reštaurácie, kaviarne – všetko, čo sa v meste bežne nachádza. Ďalšou možnosťou je Lego Fusion Nascar, kde staviate rýchlostné autodráhy a jazdíte po nich autíčkami a poslednou je Stredoveká bitka. Tu si dieťa vystavia hrady či opevnenia a dobýva hradby. Na konci spustíte Lego aplikáciu v tablete alebo smartfóne (Android aj iOS) a odfotografujete si stavbu. Každá zo stavebníc obsahuje asi 200 častí a hlavnú dosku, na ktorú staviate. Práve ona je vybavená senzormi a obsahuje technológiu Viewforia od Qualcommu. Vďaka nej rozozná aplikácia v smartfóne, o akú stavbu ide. V aplikácii si jednotlivé stavby pospájate a vytvorí sa vám tak virtuálne mesto, kde je architektom práve vaše dieťa. V aplikácii sa môže ďalej interaktívne hrať – a to i v spomínaných prípadoch, kedy nemá Lego k dispozícii.

Lego a jeho interaktívna aplikácia