Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Eddison: Interaktívna prezentácia novej železnice

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
19. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Profesionálne modelovacie 3D programy sa využívajú pre rôzne odvetvia a dokážu preniesť predstavu z konceptu do vizualizácie budúceho projektu. Ako doba napreduje tak sa vyvíjajú nielen tieto programy, ale aj hardvér. Počítačová myš a klávesnica už stráca dych popri nových interaktívnych možnostiach prezentácie 3D projektu.

A práve spoločnosť Eddison sa zaoberá novými technológiami rýchlej, intuitívnej a ľahko použiteľnej vizualizačnej interakcie s 3D obsahom v reálnom čase. Eddison prichádza so softvérovým aj hardvérovým riešením, ktoré sa dá integrovať do rôznych štandardných 3D softvérov.

Rakúska železničná spoločnosť sa rozhodla pre tento systém, aby mohla interaktívne informovať verejnosť o ich úspešnom projekte železničnej trate Koralm. Táto trať rozšírila trans-európsky železničný koridor IV v severnom Taliansku a skracuje tak dobu cestovania medzi Grazom a Benátkami do štyroch hodín.

Eddison Unity3D

Prostredníctvom štyroch výstavných inštalácií tak má verejnosť možnosť si interaktívne prezrieť celú trať zábavnou formou a môžu sa tak dozvedieť rôzne informácie o technických detailoch, vzhľade či špecifických regionálnych črtách stavby. Táto interaktívna inštalácia bola vytvorená v spolupráci so spoločnosťou Eddison s využitím nadstavby pre softvér Unity3D.

Riešenie od Eddisonu používajú napríklad aj študenti z technickej univerzity v Graze pre ich prezentáciu nového dizajnu ekologického vozidla.

Eddison TU Graz