Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Trefecta DTR: Elektrický bicykel s dizajnom motorky

Trefecta DTR: Elektrický bicykel s dizajnom motorky
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
7. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Výrobca elektrických bicyklov Trefecta Mobility prichádza s modelom super bicykla, ktorý je robustný, rýchly a svojimi vlastnosťami a použitými materiálmi je dimenzovaný aj pre armádne účely. Jazdu na ňom si môžu vychutnať náročnejší používatelia, ktorí nemajú problém investovať do tohto super stroja.

Rám bicykla je vyrobený z hliníkových masívnych blokov, ktoré si poradia s náročným prostredím a zaobchádzaním. Tiež chráni vnútorné rozvody a komponenty. Kolesá využívajú pevnostné výhody uhlíkových vlákien so šiestimi hrubými lúčmi. Ich veľkosť je 26 palcov. Bicykel sa tiež dá zložiť a vložiť do ochranného puzdra.

Trefecta DTR používa 4kW motor s prevodovkou SmeshGear, ktorá má na starosti radenie 14-tich rýchlostí bicykla. Výkon motora pri nízkych rýchlostiach riadi systém tak, že udržiava ideálnu kombináciu pedálov a batérie. Najvyššia rýchlosť je udávaná do 70 km/h. Krútiaci moment pre zadné koleso je až 250 Nm.

Trefecta DTR

Bicykel je poháňaný 60 voltovou lítium-iónovou batériou, uloženou v uzamykateľnom priestore v hornej časti predného rámu. Batéria poskytne dostatok výkonu pre dojazd do 100 kilometrov bez potreby šliapania. Nabíjanie batérie sa udáva do troch hodín, pričom brzdný systém môže batériu dobíjať na cestách.

Používateľ môže kontrolovať jazdný režim a iné nastavenia prostredníctvom zabudovaného počítača v strede riadidiel. Môže si zvoliť automatické radenie a elektronický výber prevodovky a vie si nastaviť odpruženie prednej vidlice alebo zadného tlmiča.

Trefecta DTR

Displej počítača zobrazuje bežné funkcie ako je rýchlosť, životnosť batérie, prejdenú vzdialenosť, dojazd a iné dôležité údaje. Počítačový systém sa môže prepojiť so sprievodnou Trefecta iOS prostredníctvom Wi-Fi alebo Bluetooth pripojenia. V hornom ráme má aj dokovací vodotesný box pre uloženie iPhone.

Podľa vyjadrenia výrobcu Trefecta DTR vydrží zvýšené nároky pre vojenské účely a jeho výkon ocenia aj náročnejší používatelia. Tomu zodpovedá aj jeho cena. Tá sa začína na čiastke 22,500 €.

Trefecta DTR