Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Antiradar Cobra: Efektívny systém, ako zbytočne neplatiť pokuty na cestách

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
15. 2. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vyhnúť sa problémom a ušetriť na pokutách za rýchlosť by americkým vodičom mohol pomôcť digitálny detektor radarov DSP 9200 BT od spoločnosti Cobra. Zariadenie sa radí medzi najmenšie na svete svojho druhu a využíva pokročilú technológiu detekcie.

- „Je to vôbec legálne?,“ pýta sa pán Ľubomír Straka, šéfredaktor, Techpedia.SK.

„Áno, táto technológia je legálna vo všetkých štátoch USA okrem Virgínie a Washington DC. Zariadenie dokáže zachytiť nielen bežnú radarovú techniku, ale poradí si aj so všetkými laserovými radarmi dnešnej doby,“ odpovedá pán Chris Kooistra, Cobra Electronics.

Detektor radarov je účinný najmä vtedy, ak sa pri ňom po ceste pohybuje viac áut.

„Pri laseri nastáva fragmentácia, takže ak laser poskakuje po autách, zariadenie to zistí. Ak ste v hustejšej premávke, kde sa laser nachádza, získate dostatok času na spomalenie. Detektor má rôzne filtre a využíva technológiu digitálneho spracovania signálu DSP, vie preto odlíšiť reálny radar od iných signálov.“

Technológia Advanced Frequency Display Mode intuitívne zobrazí na grafickom displeji úroveň varovania, takže vodič sa môže rozhodnúť, kedy chce spomaliť.

- „Čo nové ešte nájdeme v tohtoročných modeloch?“

„Prémiové detektory sú vybavené dvojitou sledovacou technológiou a majú v sebe zabudované aj GPS a Bluetooth konektivitu,“ dopĺňa pán Chris Kooistra, Cobra Electronics.

Výstrahy pred radarmi znásobuje i aplikácia iRadar, ktorá na spárovanom smartfóne upozorní na kamery na križovatkách, rýchlostné kamery a stacionárne radary v reálnom čase. S cloudovým prepojením môže vodič navyše označiť vlastné výstrahy a tiež získať varovania od iných vodičov na cestách.