Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Malý jednokolesový elektrický skúter pre zábavnú jazdu v meste

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
16. 7. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vývojári samo-vyvažovacieho jednokolesového elektrického skútra Uno Bolt sa rozhodli upraviť toto mestské „približovadlo“ tak, aby sa menej podobalo na skúter a bolo viac kompaktné a prenosné. Výsledkom je nový skúter s názvom Uno Bolt Mini, na ktorom sa dá prevážať buď po stojačky alebo dokonca aj v sede.

Nový jednokolesový elektrický skúter Uno Bolt Mini je vybavený gyroskopom, ktorý zabezpečí stabilitu počas jazdy. Na jedno nabitie lítium-iónovej batérie LG dokáže tento miniatúrny skúter prekonať vzdialenosť až 24 kilometrov. Používateľ si môže vybrať i verziu s výkonnejšou batériou, ktorá zabezpečí dojazd do vzdialenosti až 37 kilometrov. V oboch prípadoch sa dá batéria vybrať pre pohodlnejšie nabíjanie alebo sa môže nabíjať bezpečne uzamknutá kľúčom priamo na skútri.

Jednokolesový elektrický skúter Uno Bolt Mini.

Bezkartáčový motorm s výkonom 500 W sa postará o prevoz jazdca až do maximálnej rýchlosti 35 km / h. Skúter pritom bez problémov odvezie jazdca s hmotnosťou do 122 kilogramov. Samotný skúter spolu s batériou váži 13 kilogramov, takže sa dá ľahko prenášať, napríklad ak treba prejsť niekde po schodoch.

Skúter Uno Bolt Mini je vybavený LED predným a zadným svetlom, podsvieteným LCD displejom, ktorý zobrazuje informácie ako je rýchlosť, prejdená vzdialenosť či stav nabitia batérie. Sedadlo má gélovú penu a vstavaná rukoväť umožní jednoduché prenášanie skútra. Koleso je bez duše a skúter sa dá uzamknúť tak, aby sa po zaparkovaní nehýbal.

Jednokolesový elektrický skúter Uno Bolt Mini.

Nový jednokolesový elektrický skúter Uno Bolt Mini je momentálne súčasťou start-up kampane na portáli Indiegogo, kde sa dá získať za finančnú podporu vo výške 699 dolárov. Plánovaná maloobchodná cena bola stanovená na 899 dolárov. Ak všetko pôjde podľa plánov výrobcu, distribúcia by sa mala začať v decembri tohto roku.

Jednokolesový elektrický skúter Uno Bolt Mini.