Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Juiced Scorpion: Napoly elektrický bicykel, napoly moped

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
25. 9. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Juiced Bikes sa vytvorila zaujímavú kombináciu mestského elektrického bicykla a mopedu, s ktorým sa dá vyraziť aj do terénu. Nový hybrid s názvom Scorpion sa okrem výkonu vyznačuje aj tým, že je pohodlný na sedenie, má dvojité odpruženie, veľkú batériu a masívne pneumatiky.

Hoci už existujú elektrické bicykle, ktoré si prepožičali dizajn skútrov či mopedov, návrhári sa ich zvyčajne snažia vytvoriť ako minimalistický dopravný prostriedok. V prípade nového hybridu však vývojári zo spoločnosti Juiced Biked nešetrili. Elektrický bicykel / moped Scorpion má nielenže odpruženú hydraulickú vidlicu s možnosťou uzamknutia pruženia, ale aj dvojicu zadných hydraulických pružín. K tomu sa pridáva robustné penové sedadlo a menšie motocyklistické pneumatiky a hneď je jazdec dobre odizolovaný od otrasov.

Elektrický bicykel / moped Scorpion.

Základný model Scorpion má v zadnom náboji kolesa umiestnený 750 W motor a získal 52 V / 13 Ah batériu s kapacitou 673 Wh. Táto kombinácia umožní dojazd približne 72 kilometrov pri jazde „strednou rýchlosťou“ na jedno nabitie batérie. Maximálna rýchlosť je udávaná na 45 km / h. Výkonnejší model HyperScorpion je vybavený 1 000 wattovým motorom a 52-V / 19-Ah batériou s kapacitou až 998 Wh. Vďaka tomu dosahuje maximálnu rýchlosť 48 km / h a jeho dojazd je až 120 kilometrov pri rovnakej „strednej rýchlosti“.

Oba motory sú ovládané snímačom škrtiacej klapky a kadencie a model HyperScorpion tiež získal snímač krútiaceho momentu. Oba modely majú rovnaké kotúčové brzdy, zadný držiak na batožinu, integrované predné a zadné LED svetlomety, LCD displej a blatníky.

Elektrický bicykel / moped Scorpion.

Spoločnosť Juiced Bikes spustila start-up kampaň na portáli Indiegogo a napriek relatívne nízkej požadovanej sume niečo cez 45 000 EUR sa jej už podarilo vyzbierať takmer 950 000 EUR. Do konca kampane pritom zostáva ešte mesiac. Elektrický bicykel / moped Scorpion sa dá získať za akciovú cenu 1 181 EUR (1 999 EUR po skončení kampane), zatiaľ čo model HyperScorpion má akciovú cenu 1 818 EUR ( 3 181 EUR po skončení kampane). Dodávka v rámci USA je naplánovaná na marec 2020.

Elektrický bicykel / moped Scorpion.