Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vivo Xshot miluje fotografie a video!

Vivo Xshot miluje fotografie a video!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínsky výrobca smartfónov Vivo uvádza svoju novinku z rodinky X – teda Vivo Xshot, ktorý sa pochváli slušnými foto-video vlastnosťami: zadnou kamerou s rozlíšením 13 mpx (F1,8 a OIS) a prednou s 8 mpx. K tomu všetkému však treba ešte spomenúť možnosť nakrúcať 4K video a robiť kvalitné audio nahrávky.

Tento smartfón spoza čínskych hraníc by sa v kľude dal nazvať i kamero-centrický. Áno, kamera/fotoaparát na zadnej strane je v strede, ale celkove je smartfón vhodný na všetko, čo sa dá robiť s fotografiami či videom. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 13 mpx a mimochodom, senzor pochádza z dielne Sony. Clona má hodnotou F1,8 a v momente ostrenia rušia otrasy vašich rúk dva motorčeky optickej stabilizácie obrazu. Okrem toho, za dobrú a ostrú fotografiu bojuje aj algoritmus ArcSoft obrazového procesora.

V tomto smartfóne je na výber i množstvo kreatívnych filtrov a rámikov, nechýba ani populárny skrášľovací efekt v podobe virtuálneho make-upu či „bokeh ekfekt“, ktorý rozostrí pozadie ako na zrkadlovkách. K fotografovaniu dopomôže duálny LED blesk pre vylepšenú rovnováhu farieb a video nakrúca v rozlíšení 4K (3,840 x 2,160). Predný fotoaparát má poriadnych 8 mpx a vlastný LED blesk – čo určite pomôže k tomu, aby boli vaše selfies o niečo ostrejšie. A aby sa na groufie fotografiu zmestilo viac ľudí, predná kamera disponuje až 84-stupňovým uhlom záberu. A aby záberom nechýba poriadny zvuk, Vivo Xshot má aj slušné audio vlastnosti, ktorým dopomáha ekvalizér.

Vo vnútri zariadenia pracuje operačný systém Android 4.3 s vlastným používateľským rozhraním Funtouch, IPS displej má veľkosť 5,2 palca a rozlíšenie 1,080p. Procesor je v podobe Qualcomm Snapdragon a nechýba Bluetooth 4.0 a WiFi. K dispozícii sú dve verzie – Elite s 2,3 GHz 8974AA procesorom, 2GB RAM a 16 GB úložného priestoru s podporou LTE za 480 dolárov. Ultimate verzia ponúkne 2,5 GHz Snapdragon 801 (8974AC) s 3 GB RAM a 32 GB úložného priestoru, podporou 4G a cenou 560 dolárov. V Číne budú dostupné do konca mája, ostatní si musíme počkať.