Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Univerzálne sedlo na bicykel sa vyznačuje nastaviteľnou tuhosťou

Univerzálne sedlo na bicykel sa vyznačuje nastaviteľnou tuhosťou
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
16. 11. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čo sa týka sediel na bicykle, existujú tuhé, ktoré poskytujú maximálnu stabilitu pri rýchlom šprinte, alebo mäkšie, ktoré sú pohodlnejšie na dlhé jazdy alebo pre jazdu na nerovnom teréne. Nové sedlo na bicykle s názvom Ere Genus CC Pro je však vybavené technológiou na prepínanie medzi tromi úrovňami tuhosti.

Univerzálne sedlo na bicykel Ere Genus CC Pro z dielne holandského výrobcu Ere Research je vybavené koľajnicami z uhlíkových vlákien, má tiež karbónové telo s kanálom v strede vrchnej časti, ktorý prispieva k uvoľneniu napätia pri sedení a páčku umiestnenú na spodnej strane nosa.

Táto páčka, známa pod označením ako Comfort Trigger, sa dá preklápať medzi troma polohami, z ktorých každá nastavuje sedlo na inú úroveň tuhosti. Medzi najjemnejším a najtuhším nastavením je rozdiel 10 newtonmetrov.

Univerzálne sedlo na bicykel s nastaviteľnou tuhosťou Ere Genus CC Pro.

Na zadnej spodnej strane sedla Genus je konštrukcia nazvaná ako Dynamic Torsion Bar, ktorá premosťuje dve strany sedla. O nej vývojári tvrdia, že zvyšuje štrukturálna pevnosť sedla, pretože systém Comfort Trigger údajne dosť zaťažuje sedlový plášť aj koľajnice.

Nové univerzálne sedlo na bicykel s nastaviteľnou tuhosťou Ere Genus CC Pro má rozmery 240 x 145 milimetrov a vďaka použitým materiálom sa jeho váha dostala na úroveň len okolo 125 gramov. Sedlo je kompletne vyrábané ručne a je k dispozícii na webových stránkach výrobcu za cenu 299 EUR.

Univerzálne sedlo na bicykel s nastaviteľnou tuhosťou Ere Genus CC Pro.