Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Gocycle vydáva ľahšiu a výkonnejšiu sériu skladacích e-bicyklov G4

Gocycle vydáva ľahšiu a výkonnejšiu sériu skladacích e-bicyklov G4
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
1. 4. 2021
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Britská spoločnosť Gocycle bola jedným z prvých výrobcov, ktorí ponúkali skladací elektrický bicykel. Teraz predstavila svoju štvrtú generáciu skladacích e-bicyklov G4, ktoré sú údajne ľahšie a výkonnejšie ako predchádzajúce modely.

Nová séria skladacích elektrických bicyklov z dielne Gocycle je zložená z troch modelov s označením G4, G4i a G4i+. Rovnako ako ich nedávni predchodcovia, všetky majú 20-palcové kolesá, hydraulické kotúčové brzdy, skrytý reťazový pohon s 3-stupňovou prevodovkou v zadnom náboji, polymérový zadný tlmič so zdvihom 25 milimetrov a vlastný 500-wattový motor napájaný z odnímateľnej batérie.

E-bicykle Gocycle zvykli mať celý rám vyrobený z hliníkovej zliatiny 6061 T6. No v prípade nových modelov G4 je teraz stredná časť rámu a jednostranná predná vidlica vyrobená z uhlíkových vlákien. Tým sa údajne podarilo dosiahnuť zníženie hmotnosti o 998 gramov a vďaka vlastnostiam uhlíka tlmiaceho vibrácie to tiež prispieva aj k pohodlnejšej jazde.

Skladacie elektrické bicykle Gocycle G4 majú rám vyrobený čiastočne z uhlíkových vlákien a získali aj výkonnejší motor.

Nový je tiež motor G4drive, ktorý je zabudovaný na konci vidlice a pripája sa k strednej časti predného kolesa. Aj keď je maximálna rýchlosť stále obmedzená na 25 km / h pre európsky trh (v Severnej Amerike je to 32 km / h), motor poskytne vyšší krútiaci moment a výkon, takže e-bicykel rýchlejšie akceleruje a lepšie prekonáva stúpanie.

Medzi ďalšie novinky patria pneumatiky impregnované oxidom kremičitým, ktoré poskytujú lepšiu priľnavosť a ovládateľnosť, integrovaný USB port na nabíjanie smartfónu počas jazdy a pripojenie smartfónu prostredníctvom technológie Bluetooth Low Energy.

V závislosti od modelu sú bicykle Gocycle G4 k dispozícii vo farbách biela, lesklá čierna, matná čierna, červená, sivá alebo modrá.

Model G4i sa od základného modelu G4 líši v tom, že je vybavená prediktívnym elektronickým radením, LED ukazovateľom rýchlosti, interne vedenou kabelážou, odnímateľnými pedálmi, integrovanými dennými svetlami a dojazdom do vzdialenosti 80 kilometrov na jedno nabitie batérie oproti 64 kilometrov s modelom G4. Oba modely vážia 16,8 kilogramu. Najvyšší model G4i+ pridáva kolesá vyrobené z uhlíkových vlákien (na rozdiel od kolies z horčíka, ktoré majú predchádzajúce modely), čím sa jeho celková hmotnosť zníži na 16,3 kilogramu.

Skladacie elektrické bicykle Gocycle G4, G4i a G4i+ sú už k dispozícii za ceny 3 699 euro, 4 499 euro, respektíve 5 499 euro.

Skladací elektrický bicykel Gocycle G4i+ má kolesá vyrobené z uhlíkových vlákien.