Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

„Staré mobily sa vracajú“ aj v tomto roku

„Staré mobily sa vracajú“  aj v tomto roku
Autor:
Rastislav Blažek
Zverejnené:
5. 2. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V súčasnej spoločnosti by sme ťažko hľadali človeka, ktorý nie je vlastníkom mobilného telefónu. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému napredovaniu ich meníme častejšie, než kedykoľvek predtým. Zbaviť sa starého zariadenia však mnohí nepovažujú za také jednoduché, ako zakúpiť si nový telefón.

Telefóny sa tak hromadia v domácnostiach a v tom najhoršom prípade končia v odpadkovom koši. Už 16. kampaň Orangeu upriamuje pozornosť na vrátenie nepotrebných mobilov a ich následnú šetrnú likvidáciu.

Staré a nepoužívané mobilné zariadenia nosili zákazníci do predajní Orangeu už 15. zberných sezón. Do programu „Staré mobily sa vracajú” sa počas ostatných štyroch mesiacov zapojilo 4 684 zákazníkov z celého Slovenska. Dokopy priniesli 15 335 nepotrebných zariadení vhodných na ekologickú likvidáciu, ďalších 1 934 kusov vyzbierali zamestnanci Orangeu v rámci decembrovej zbierky. Celkový objem odovzdaných telefónov od vzniku tejto iniciatívy sa tak vyšplhal na 267 774 kusov.

Odovzdaním nepotrebného mobilu sa však už tradične pomáhalo hneď dvakrát. Okrem ekologického zlikvidovania zariadení venuje Orange 50 centov z každého odovzdaného kusu konkrétnej a vopred známej neziskovej organizácii. Finančný výťažok vo výške 8 634 eur a 50 centov bude vďaka ostatnej kampani určený na ovplyvňovanie zmeny sociálneho systému v prospech ohrozených sociálnych skupín obyvateľstva, ktorému sa venuje verejná zbierka Lienka pomoci pod hlavičkou Nadácie Socia.

„Staré mobily sa vracajú“  aj v tomto roku

Starostlivosť o spoločnosť aj o planétu

 

Zem ročne zápasí s miliardami ton odpadu a nezanedbateľnou časťou je práve odpad elektronického pôvodu. Likvidácia mobilného telefónu si vyžaduje profesionálnu a odbornú starostlivosť. Ekologická iniciatíva Orangeu bude vo svojej osvete pokračovať už šiesty rok. Prostredníctvom odovzdávania starých mobilných telefónov poukazuje na fakt, že aj nepotrebná a zdanlivo bezcenná elektronika môže byť ešte užitočná.

Orange pod rovnakým názvom „Staré mobily sa vracajú” vyhlasuje svoju 16. kampaň. Prebiehať bude od 1. februára 2018 do 31. mája 2018. Zákazníci, ktorí v nej odovzdajú starý mobil v predajni Orangeu opäť urobia dvojnásobne dobrý skutok – okrem životného prostredia pomôžu tentokrát občianskemu združeniu Liga proti rakovine, ktorá pomáha onkologickým pacientom byť aktívnymi, „zamestnať“ svoju myseľ či telo a odpútať sa od myšlienok na chorobu. Navyše každý mesiac hrajú o 5 telefónov Samsung Galaxy A5 black.

Viac informácií o aktuálnej zbierke nepotrebných mobilných telefónov nájdete na tomto linku.

(Zdroj: Tlačová správa Orange)