Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Asus Transformer Book Trio: Tri v jednom

Asus Transformer Book Trio: Tri v jednom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 11. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak patríte k tým, ktorí využívajú v práci laptop, no na flexibilnejší prenos využívate skôr tablet, Asus má niečo pre vás. A ešte o kúsok viac. Toto zariadenie môžu totiž používať vďaka dvojici samostatných operačných systémov dvaja ľudia súčasne.

Asus dnes na Slovensku predstavil svoj najnovší Transformer Book Trio, ktorý dokáže vytvoriť až tri zariadenia. Konferencia prebehla v duchu hesla „In search of incredible“, s ktorým Asus oficiálne vystupuje. Reč bola i o novinkách Zenbook UX301 a Fonepad Note 6, no pozornosť si nové Trio doslova pýtalo. Možno to bolo i vďaka jeho krstnej mame, slovenskej playmate Eve Cifrovej, ktorá na slovenský trh vyslala Trio krátko po krste hviezdnym prachom. Dnes o 12:00 sa teda objaví vo vybraných predajniach Transformer Trio.

S operačným systémom Android 4.2 je tu oddeliteľná dotyková obrazovka slúžiaca ako tablet, po spojení s klávesnicovým „PC Station“ dokom je to notebook s operačným systémom Windows 8. Klávesnica však nie je iba prídavné zariadenie – po pripojení externého displeja cez mini Displayport alebo micro HDMI sa táto časť Transformer Booku Trio správa ako samostatný počítač s operačným systémom Windows 8. Operačné systémy sa dajú prepínať pomocou klávesy Trio. Suma sumárum – Trio môžu používať dvaja ľudia naraz. Mimochodom, operačný systém Android funguje v tablete a je ho možné prepínať v zadokovanom stave s Windows 8 – no bez zadokovania sa k Windows 8 v tablete nedostanete.

Toľko úvod a prejdime k číslam. Uhlopriečka multi dotykového IPS full HD displeja meria 11,6 palca a ako tablet je Android poháňaný vlastným dvojjadrovým procesorom Intel Atom. Pamäť RAM vlastní 2 GB a nachádza sa tu až 64 GB úložisko. V PC Station doku zase procesy riadi Intel Core i5 s 4 GB DDR a kapacitou úložného priestoru 500 GB.

Zásadnou otázkou je samozrejme zdieľanie dát, keďže ide o dva operačné systémy. Medzi oboma operačnými systémami prebieha zdieľanie pomocou tabletového úložiska. Predná kamera rozlišuje HD (720 pixelov) a kamera vzadu spraví fotografiu s rozlíšením 5 megapixelov. Okrem toho, že Trio je extrémne mobilné, je zároveň i všestranné v zmysle pripojenia. V PC Station je možné sa bezdrôtovo pripojiť k rozhraniam WiFi a Bluetooth 4, nájdu sa tu dva vstupy na USB 3 pripojenie a mikro HDMI port, v režime tabletu je k dispozícii tiež Wifi, Bluetooth 3.0, port mikro USB 2.0 a tiež mikro SD slot. Obe časti zariadenia obsahujú 3,5 mm audio konektor a o kvalitný zvuk sa stará ASUS SonicMaster.

Batérie majú tiež pomerne slušnú výdrž, v režime Android vydržíte až 13 hodín a s používaním systému Windows zvládne batéria v PC Station 5 hodín.