Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Telekom: Nová telekomunikačná platforma joyn

Telekom: Nová telekomunikačná platforma joyn
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
1. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Telefonáty tvoria extrémne dôležitú časť našich životov, no zároveň nás dosť ovplyvnili sociálne siete a s nimi aj tá vizuálna stránka. Tzv. instant messaging, ale aj video hovory si našli pevné miesto a denne prechádzajú najrôznejšími komunikačnými platformami milióny fotografií či videí. Telekom sa rozhodol prispieť do tejto oblasti.

Spoločnosť Telekom sa rozhodla ísť s trendom instant messaging a je tu s novou aplikáciou pre svojich klientov s názvom joyn. Ide o platformu, kde sa dajú posielať textové správy a vykonávať klasické či video hovory, zdieľať fotografie, či posielať hlasové správy – cez internetové pripojenie. joyn vyvíjala cloudová spoločnosť Jibe Mobile a aplikácia spĺňa špecifikácie GSMA Rich Communication.

Hlavné funkcie joynu od Telekomu tvorí:

• chat s priateľmi, rodinou a známymi, či už jednotlivo alebo aj v skupine,

• bezplatné audio a video volania,

• zdieľanie fotografií, videí, pesničiek či rôznych súborov, a to aj počas chatu a hovoru.

Pre správnu funkciu je však potrebné, aby mali joyn nainštalované obe strany. Dá sa tak spraviť bezplatne cez Apple Store alebo Google Play, keďže joyn funguje na oboch platformách (u Androidu pri verziách 2.3.3 a vyššie). Ako WhatsApp či Viber, aj joyn po nainštalovaní rozpozná, ktorý z telefónnych kontaktov už joyn má nainštalovaný.

                                    joyn