Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Obľúbený Samsung Galaxy S5 v menšom vydaní

Obľúbený Samsung Galaxy S5 v menšom vydaní
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Tretia generácia mini smartfónov, ktoré predstavujú menšiu alternatívu k známym vlajkovým lodiam – a tentoraz je ide o kompaktnejšiu verziu smartfónu Galaxy S5. Očakáva sa na našom trhu na prelome júla a augusta v štyroch farebných prevedeniach.

Samsung Galaxy S5 mini je menšou alternatívou vedúceho Samsung smartfónu Galaxy S5. K prednostiam tohto smartfónu patrí slušný výkon, nástroje fitness a vylepšené funkcie pre zabezpečenie smartfónu.

Galaxy S5 mini vlastní 4,5 palcový HD Super AMOLED displej a na pohľad sa vďaka perforovanému krytu podobá na svojho väčšieho brata. Smartfón je rovnako vode odolný, prachuvzdorný – zabezpečuje to certifikácia IP67. Nechýba ani režim úspory energie či monitor srdcového tepu, miesto si našiel aj snímač odtlačkov prstov. Samozrejmosťou je kompatibilita s najnovšími wearables od Samsungu.

Vo vnútri sa nachádza 4-jadrový procesor s taktom 1,4 GHz. K tomu patrí pamäť RAM veľkosti 1,5 GB a spolu zvládajú hladko multitasking i rýchle načítanie webových stránok. Fotoaparát má rozlíšenie 8 mpx vpredu a 2,1 mpx vzadu. O operačný systém sa stará Android 4.4 KitKat a nechýba podpora LTE.

Novinky sa dočkajú najskôr Rusi, a to už počas júla. Na Slovensko príde na prelome júla a augusta za cenu 429 eur.