Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

BlackBerry: Bizarný smartfón Passport

BlackBerry: Bizarný smartfón Passport
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť BlackBerry je tu s poriadne zvláštnym zariadením s názvom Passport, ktoré takmer ani nevyzerá ako smartfón. Má nezvyčajne široký displej a klasická klávesnica QWERTY, ktorá u BlackBerry býva zvyčajne v tvare štvorca, je tento raz skôr horizontálne orientovaná.

To, že výrobca BlackBerry má rád klasické klávesnice smartfónov v štýle QWERTY a drží sa ich do dnešného dňa sme si už všimli. No teraz neprichádza tak celkom so smartfónom, ale s trochu väčším zariadením s názvom BlackBerry Passport. Nezvyčajne veľký displej na pomery výrobcu s rozlíšením 1,440 x 1,440 pixelov (452 ppi) má veľkosť 4,5 palca. Avšak kým predošlé klávesnice BlackBerry mali približný pomer strán štvorca, novinka má klávesnicu obdĺžnikového charakteru. Väčší displej má teda slúžiť pre tých, ktorý potrebujú využívať viac kancelárske veci. Namiesto 40 znakov sa tak vmestí do riadku na displeji až 60 znakov, čo sa približuje klasickej desktopovej verzii dokumentov. Okrem toho sa tu i lepšie čítajú e-knihy, rovnako máte širšie pole pôsobnosti pri prehliadaní webu.

        BlackBerry

Na vnútorné parametre a ich potvrdenie si však ešte musíme počkať. Zatiaľ sa vraví o štvorjadrovom procesore Snapdragon.