Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Alcatel: Tablet pre začiatočníkov

Alcatel: Tablet pre začiatočníkov
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

ALCATEL ONETOUCH uvádza v týchto dňoch na náš trh tablet PIXI 7, ktorý je určený skôr začiatočníkom v rámci užívania tabletov, no zaujme nízkou cenou a nadpriemernou výbavou vo svojej kategórii. Displej má uhlopriečku 7 palcov a obsahuje OS Android KitKat, GPS či infraport.

Sedempalcový tablet od Alcatelu PIXI 7 má plastové telo a má matnú zadnú stranu, vďaka čomu sa pomerne ľahko drží. Displej nemá síce najväčšie rozlíšenie – iba 960 x 540 bodov, no v rámci cenovej skupiny, kde sa tablet nachádza, je to zrejme pochopiteľné. Zaujímavosťou však je, že prostredníctvom technológie Miracast, ktorá umožní pozerať vaše fotografie z tabletu na televízore, sa ich kvalita upscaluje na full HD. Nechýba tu ani WiFi, či dokonca GPS modul, čo je pomerne vzácnosťou pri lacných tabletoch. Dá sa teda využiť na cestovanie – a nie iba ako skrinka na prezeranie sociálnych sietí. Používatelia ocenia i infraport, pomocou ktorého môžu ovládať domáce spotrebiče ako DVD prehrávač, HiFi či televízor. Na prednej i zadnej strane sú fotoaparáty so základným VGA rozlíšením.

Vo vnútri tabletu sa nachádza 3-jadrový procesor MT8117 s taktom 1,2 GHz a pamäť RAM zaberá 512 MB. Úložný priestor 4GB sa dá rozšíriť o mikro SD kartu do 32 GB. Operačný systém je však najvyššej triedy Androidu, teda 4.4 KitKat. Už z balenia ho vyberiete s predinštalovanými aplikáciami sociálnych sietí a inými užitočnými appkami. PIXI 7 podporuje pripojenie externých diskov cez mikro USB pomocou funkcie OTG. O energiu sa stará batéria s kapacitou 2840 mAh.