Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Digitálna tetovačka na odblokovanie vašej Motoroly?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Presne tak, spoločnosť VivaLnk je tu s digitálnou nálepkou, ktoré obsahuje technológiu komunikácie blízkych polí NFC a pomocou nej dokáže odblokovať displej vášho smartfónu jednoduchým priložením k "tetovaniu". Nemusíte tak neustále zadávať svoj kód manuálne.

Podľa štatistík si priemerný používateľ odomkýna displej smartfónu 39 krát za deň. Často sú to pritom dôvodom odomknutia iba niekoľkosekundové rýchle kontroly nového emailu či uistenie, že nemáme žiadne nové správy. Samotná fáza odomykania displeja nie je nejak náročná a zvládneme to asi za 2,3 sekundy. Napriek tomu sa to pre mnoho ľudí zdá otravné a smartfóny nezamykajú, čím poskytujú svoje dáta potencionálnym zlodejom.

Ak teda nepatríte k fanúšikom verifikácie tváre či úsmevu na odomknutie, potom by vás mohol zaujať projekt Digital Tattoo od VivaLnk. Spoločnosť sa spojila s Motorolou a prinášajú niečo zaujímavé pre model Moto X. Ide o nálepku s integrovanou technológiou NFC, ktorú nosíte nalepenú na ruke a pomocou nej odomknete smartfón v priebehu zlomku sekundy. Jedna tetovačka s NFC vydrží asi 5 dní, no môžete sa s ňou pokojne kúpať či športovať. Spoločnosť VivaLnk ponúka sadu 10 tetovačiek za 10 dolárov, alebo 80 dolárov na celý rok. Je však na vás, či investujete práve do tejto vecičky, alebo si rovno odložíte pár korún na to, aby ste si zadovážili napríklad také Moto 360.