Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Gionee S5,1 je najtenším smartfónom sveta

Gionee S5,1 je najtenším smartfónom sveta
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
2. 9. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

S érou internetu v mobile a rozšíriteľnosťou funkcií prestalo byť „trendy“ zmenšovať uhlopriečku smartfónu. Práve naopak, uhlopriečky sa postupne veru zväčšovali. Čo sa však výrobcovia stále snažia zminimalizovať, to je hrúbka smartfónu.

Špecialista na najtenšie krivky je výrobca Gionee, ktorý na seba upozornil už na februárovej výstave MWC v Barcelone. Tam predviedol model Elife S5,5 s hrúbkou 5 a pol milimetra. Teraz však prichádza s ešte tenším zariadením s podobným názvom, no nižšími číslami. Je tu Elife S5,1 a má hrúbku len 5,1 milimetra. Jeho útroby pritom príliš netrpia nedostatkom miesta a výkonom patrí do strednej kategórie.

Zaujímavosťou je kapacita batérie, na ktorej by sa práve teoreticky mal prejaviť menší priestor – stále má totiž slušných 2,100 mAh. Displej má rozlíšenie HD (čo je pokles oproti S5,5), no zrejme musel niekde nastať kompromis, aby sa batéria predsa len rýchlo neminula. Rovnako je to i s procesorom, ten je tu v podobe Snapdragon 400 a má frekvenciu 1,2 GHz. Sekunduje mu 1 GB pamäte RAM. Kapacita úložného priestoru je 16 GB a operačný systém sa tu nachádza v podobe Androidu 4.3. PRedný fotoaparát rozlíši 5 mpx, kým zadný 8 mpx. 

S týmto smartfónom sa v Číne stretnú už v septembri.