Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

TS: Vibe Z2 Pro - cenovo najdostupnejší high-end smartfón na Slovensku

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na Slovensko prichádza dlho očakávaná a starostlivo ukrývaná vlajková loď Lenovo s označením VIBE Z2 Pro, ktorá má ambície konkurovať prémiovým značkám smartfónov. Na Slovensku sa s ním stretneme od 10. októbra za bezkonkurenčnú sumu v rámci jeho výbavy, teda 459 eur.

Hľadáte dokonalý stroj bez kompromisov? „Zabudnite na svoj starý fotoaparát!“, tak znie hlavný odkaz, ktorý Lenovo spája so svojím VIBE Z2 Pro. S novým tenkým a štýlovým smartfónom Lenovo VIBE Z2 Pro a jeho špičkovými fotografickými funkciami vstúpite do novej dimenzie fotografií a videa.

Nekompromisný výkon v elegantnom tele
Štýlový smartfón VIBE Z2 Pro definujú najmä hardvérová výbava a dizajnové prevedenie. Presnejšie: 6-pacový QHD displej s rozlíšením 2 560 x 1 440 px, doplnený aj o vysoký jas 500 nitov. Srdcom tohto smartfónu je ale predovšetkým 4-jadrový procesor Qualcomm® Snapdragon™ 801, 3 GB operačná pa-mäť RAM a interný ukladací priestor 32 GB. Samozrejmosťou je najnovšia verzia operačného systému Android™ KitKat 4.4., ktorý je garanciou vyššieho výkonu, rýchlejšieho multitaskingu a novej štandardnej funkcie vrátane hlasových príkazov a režimov Immersive Mode (automaticky schová všetko, čo nechcete vidieť).

Úžasný fotoaparát
Zadná strana smartfónu v sebe skrýva vysoko citlivý 16 Mpx fotoaparát s duálnym LED bleskom a optickou stabilizáciou obrazu, možnosť nahrávania 4K alebo FullHD videí, obe pri rýchlosti 30 snímok za sekundu. Vďaka objektívu so 6 optickými časťami a senzoru BSI s pomerom 16:9 dokáže zachytiť perfektné snímky aj pri slabom osvetlení. Predná 5 Mpx kamera je vybavená šošovkou proti skresľovaniu obrazu, vyvažujúca zábery, aby zabezpečila ostré a bezchybné autoportréty. Beztlačidlové ovládanie spúšte s prvkom okamžitého zapnutia fotoaparátu umožňuje vytvárať zábery rýchlo aj v prípade, že displej je v pohotovostnom režime. Jednoducho povedané: VIBE Z2 Pro sa môže pochváliť jednou z najjasnejších obrazoviek, vďaka ktorej si môžete fotografie i videá dokonale vychutnať nielen pri ostrom slnečnom osvetlení, ale dokonca aj v noci. S týmto zariadením môžete nahrávať videá v rozlíšení 4K, ktoré je zárukou krištáľovo čistého a detailného obrazu aj pri prehrávaní na veľkej obrazovke. VIBE Z2 Pro podporuje tiež režim zrýchleného alebo spomaleného záznamu, takže je ideálnym spoločníkom pri natáčaní športových výkonov, koncertov alebo hrajúcich sa detí.

Neobvykle silná batéria
A to sme ešte nespomenuli vstavanú a neobvykle silnú 4 000 mAh batériu (s výdržou až 45 hodín telefonovania na jedno nabitie), či možnosť použitia dvoch micro SIM kariet súčasne, čo je pri Lenovo smartfónoch vlastne štandardom. Rovnako, ako aj vybavenosť prémiovými LENOVO aplikáciami SHAREit (umožní bezdrôtovo zdieľať súbory bez poplatkov a pripojenia k sieti WiFi), SECUREit (telefón zrýchli a ochráni ho pred vírusmi), SYNCit (umožní zálohovať a obnoviť kontakty, správy SMS a denníky hovorov).
Ak si k tomu pridáme fakt, že ešte stále hovoríme o zariadení, ktorého hrúbka je neuveriteľných 7,7 mm a váži len 179 gramov, zdá sa, že nový Lenovo VIBE Z2 Pro má tie najlepšie predpoklady na to, aby sa stal naozaj vážnym konkurentom smartfónov najvyššej triedy.

Jednoliaty dizajn
Vlajková loď VIBE Z2 Pro splní očakávania aj toho najnáročnejšieho užívateľa. A to nielen kvalitou svojej výbavy, rovnako osloví aj svojím výzorom, veď už na prvý pohľad upúta svojím kompaktným dizajnom s celokovovou úpravou a efektným brúsením. Kovové telo smartfónu je vyrobené z jediného kusu brúseného hliníka. Na Slovensku bude zatiaľ dostupný v čiernej farbe, na zahraničných trhoch už stihol osloviť aj v zlatej, bielej či titánovej.

Konektivita, dizajn, zábava, sviežosť a fukcionalita – to je päť kľúčových charakteristík nového smartfónu VIBE Z2 Pro. Ak hovoríme o konektivite, Lenovo pri vývoji tohto telefónu dbalo nielen na možnosť permanentnej prepojenosti s priateľmi. Rovnako dôležitá bola aj 4G rýchlosť pripojenia smartfónu. A dizajn? Možnosť vlastniť VIBE Z2 Pro je vyjadrením postoja: „Pozrite, môžem si ho dopriať!“ Sviežosť neznamená nič iné, ako jeho vybavenosť tými najnovšími z dostupných Lenovo aplikácií a funkcionalitou je jednoducho povedaná jeho multifunkčnosť. VIBE Z2 Pro robí všetko to, čo jeho majiteľ potrebuje a práve vtedy, kedy to potrebuje, samozrejme bez obmedzení. Na slovenskom trhu bude dostupný už od októbra 2014 v cene od 459 EUR.

(Zdroj: TS Lenovo)