Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Flash News: Telekom pokrýva 4G už 44% Slovenska

Flash News: Telekom pokrýva 4G už 44% Slovenska
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Telekom už pokrýva 4G sieťou už 44 percent populácie a postupne buduje sieť nielen v ďalších mestách, ale sprístupňuje LTE sieť aj do desiatok menších lokalít.

Momentálne Telekom pokrýva 53 miest a ich okolie. V priebehu septembra LTE sieťou pokryli mestá Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto a Púchov.

Telekom LTE sieťou nepokrýva iba Bratislavu, všetky krajské a desiatky okresných miest - ale aj ich okolie a desiatky ďalších obcí. Vďaka výborne zvoleným frekvenciám a budovaní siete sú takto pokryté aj ďalšie samostatné obce: pri Bánovciach nad Bebravou obce Horné Naštice, Prusy, Veľké Chlievany, pri Bytči obce ako Jablonové, Jasenica, Kotešová, Maršová-Rašov, Plevník-Drienové či Predmier. Kompletné pokrytie nájdete na aktualizovanej mape pokrytia: http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/servis-pre-vas/mapa-pokrytia/

Navyše, v priebehu septembra pribudlo pokrytie aj do úplne nových menších lokalít ako: Alžbetin Dvor, Borinka, Dohňany, Grinava, Hlboké nad Váhom, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Limbach, Lozorno, Malinovo, Most pri Bratislave, Nesluša, Nová Dedinka, Podvažie, Považská Teplá, Praznov, Predmier, Púchov, Slovenský Grob, Tomášov, Veľký Biel, Viničné, Vinosady a Zálesie.

Vďaka intenzívnemu rozširovaniu pokrytia si už v súčasnosti môžu vyskúšať surfovanie na viac ako 50 modeloch s 4G podporou nielen obyvatelia veľkých miest, ale aj veľkého množstva obcí. Telekom takto podporí nástup LTE siete aj v okolí miest, na predmestiach i vidieku.

(Zdroj: TS Telekom)