Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Mini-telefón s rozmerom kreditnej karty

Mini-telefón s rozmerom kreditnej karty
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Život so smartfónom je jednoznačne pohodlnejší – veď, kto z nás by sa vrátil do časov pevných liniek? No v momentoch, keď nám dochádza batéria už nie je všetko také ružové. Preto je tu nový projekt na Kickstarteri, ktorý sa postará o podobné nežiadúce okamihy.

Smartfóny nám vedia zachrániť kožu vo viacerých situáciách, no keď im dôjde šťava, stanú sa pre nás bezcennými kúskami kovu či plastu. Pre takéto prípady by ste si však mohli zadovážiť Talkase – je to mobilné zariadenie s prístupom k 2G sieti, ktoré dokáže prijať hovory či odoslať SMS. Výhodou je určite batéria s výdržou 100 hodín v stand-by režime – a pozor, najzaujímavejšou správou je rozmer tohto telefónu. Ten sa totiž rovná kreditnej karte a práve na tom je postavená celá kickstarterovská kampaň. Tento telefónik totiž môžete mať neustále ukrytý v peňaženke bez toho, aby vás rozmermi obťažoval. Takto bude pripravený na najhoršie prípady.

Talkase spolupracuje so SIM kartou v rozmere „mikro“, čiže je kompatibilný s väčšinou súčasných smartfónových SIMiek. V inom prípade môžete zvoliť pripojenie cez rozhranie Bluetooth s vaším smartfónom a hovory či SMS riešiť práve cez Talkase. Menšia a šetrnejšia obrazovka vám tak určite zachráni nejakú tú kapacitu vo vašej batérii.

Tvorcovia prijímajú objednávky na tento telefón, jeden si môžete predobjednať za 35 dolárov, alebo rovno až dva v sume 39 dolárov.