Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ALCATEL: 2004C a 2004G – telefóny nielen pre seniorov

ALCATEL: 2004C a 2004G – telefóny nielen pre seniorov
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
16. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

ALCATEL ONETOUCH uviedol na český a slovenský trh dva telefóny, určené prevažne pre seniorov, s prehľadným farebným displejom a veľkými tlačidlami s dobre viditeľnými písmenami a číslicami. Modely 2004C a 2004G ponúkajú okrem telefónnych funkcií napríklad aj praktické svietidlo, FM rádio alebo SOS tlačidlo pre rýchle privolanie pomoci v prípade núdze.

Telefón 2004C oproti svojmu dvojčaťu 2004G obsahuje naviac aj fotoaparát, bezdrôtovú technológiu Bluetooth a tiež funkciu GPRS pre posielanie obrazových správ (MMS). Ovládanie oboch telefónov je jednoduché a nezaťažuje používateľa zložitým nastavovaním. Výhodou je aj nabíjací stojan dodávaný priamo v balení telefónu. Telefóny sa ponúkajú v čiernej a bielej farbe.

Od kategórie seniorských telefónov sa vyžaduje predovšetkým spoľahlivosť a jednoduché a prehľadné ovládanie. Modely ALCATEL ONETOUCH 2004C a 2004G spĺňajú tieto nároky nielen starších používateľov. Vyhovovať totiž budú vďaka veľkým tlačidlám a veľkému displeju aj ľuďom so slabším zrakom. K ďalším výhodám oboch telefónov patrí aj kvalitný a hlasný zvuk reproduktoru, zabudované FM rádio, praktický nabíjací stojan alebo dlhá výdrž batérie.

2004C2004G

Na zadnej strane telefónu nájdete neprehliadnuteľné červené SOS tlačidlo, určené k automatickému vytočeniu vopred určeného kontaktu alebo poslanie SMS správy s prosbou o pomoc v prípade náhlej nevoľnosti a iných problémoch. V balení sa nachádza špeciálna nabíjacia stanica, ktorá zároveň slúži ako stojan pre umiestnenie mobilného telefónu na vhodné miesto. Praktickou funkciou je tiež zabudované LED svetlo a možnosť zamknutia a odomknutia telefónu posuvným prepínačom na jeho bočnej strane.

ALCATEL ONETOUCH 2004G

Model 2004G je určený používateľom, ktorí s mobilom potrebujú hlavne telefonovať alebo posielať SMS správy. To sa táto novinka snaží spríjemniť čo najjednoduchším ovládaním, veľkými znakmi na displeji aj hlasovou indikáciou vytáčaného čísla. K telefonovaniu, textovým správam a balíčku základných funkcii (budím, kalkulačka, kalendár) sa pridáva FM rádio fungujúce bez potreby zapojenia slúchadiel.

2004C2004C

ALCATEL ONETOUCH 2004C

Lepšie vybavený model 2004C ponúka v porovnaní s modelom 2004G naviac dvoj megapixelový fotoaparát, s ktorým môžete fotiť aj nakrúcať videá. Fotky potom jednoducho pošlete prostredníctvom obrazových správ MMS rodine alebo priateľom. Okrem toho je telefón vybavený bezdrôtovým rozhraním Bluetooth, napríklad pre pripojenie bezdrôtovej hadsfree sady.

(Zdroj: Tlačová správa ALCATEL ONETOUCH)

2004C