Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ASUS: Smartfón ZenFone C

ASUS: Smartfón ZenFone C
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
17. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Najnovší prírastok prvej generácie rady ZenFone má jasný 4,5-palcový displej a 5MP fotoaparát s technológiou PixelMaster, ktorá ponúka množstvo funkcií. ZenFone C je ďalej vybavený vysokokapacitnou batériou s výdržou 30 hodín 3G telefonovania a viac ako 10 dní v režime standby.

ZenFone C obsahuje výkonný 1,2GHz procesor Intel® Atom™ Z2520 s vynikajúcim výkonom pre každodenné potreby a podporuje súbežné používanie dvoch SIM kariet. Používatelia tak môžu prirodzene prepínať medzi súkromnými a pracovnými potrebami.
Tento ľahký zázrak využíva aj exkluzívnu zvukovú technológiu ASUS SonicMaster, ktorá obsahuje intuitívne rozhranie ASUS AudioWizard s technológiou ICEpower® pre výborný zvuk v akejkoľvek situácii.

Výkonný procesor a ultra-responzívny displej

ZenFone C má vo výbave Intel Atom Z2520, viacjadrový výkonný procesor s frekvenciou 1,2GHz a technológiou Hyper-Threading. Ten dopĺňa 1GB RAM a displej s rozlíšením 854 x 480-pixel (FWVGA), ktorý reaguje na dotyk v priebehu 70ms aj počas multitasking používania.
Technológia vysokokvalitného LED podsvietenia zabezpečuje, že všetko na displeji je jasné a so žiarivou reprodukciou farieb. 4,5-palcová veľkosť displeja, ergonomický dizajn a hrúbka najtenšej hrany 6,2 mm robia zo ZenFonu C praktický a kompaktný smartfón.

ZenFone C

PixelMaster fotoaparát vidí aj to, čo iní nie

ZenFone C si vďaka dvom zabudovaným fotoaparátom poradí s každodenným fotografovaním a tvorbou zábavných selfie snímok. Zadný PixelMaster fotoaparát má rozlíšenie 5MP a šošovku so svetelnosťou f/2.0. Režim Low Light zlučuje pixely a v slabo osvetlených scénach zachytáva snímky, ktoré sú až o 400% svetelnejšie – aj bez nutnosti blesku. Niečo takéto doterajšie 5MP fotoaparáty nedokázali.

Hlavný fotoaparát je možné používať aj v režime Backlight (HDR). Vylepšovaním pixelov zvyšuje kontrast fotografie až o 400%, vďaka čomu je ideálny pri fotení v komplikovaných scénach, ako je západ slnka. Predné objekty ostanú jasné a bez rušivých tieňov.

Aplikácia ZenUI Camera obsahuje množstvo prepracovaných funkcií, ktoré umožňujú používateľom tvoriť najlepšie fotografie a selfie zábery. Funkcia Time Rewind zaznamenáva snímky ešte pred stlačením spúšte a pomocou funkcie Depth of Field môžu používatelia vytvoriť unikátne efekty miniatúrneho sveta.

ZenFone C

Nikdy nekončiaca výdrž batérie

ZenFone C má vysokokapacitnú batériu, ideálnu pre dlhodobé používanie. 2100mAh akumulátor poskytuje výdrž po dobu až 29,8 hodín 3G telefonovania a 260 hodín používania v režime standby — viac ako 10 dní od posledného nabitia.
Batériu je možné jednoducho vybrať, takže používatelia ZenFonu C si môžu pribaliť toľko záložnej energie, koľko potrebujú.

Exkluzívna technológia pre kvalitný zvuk

ZenFone C profituje z exkluzívnej technológie ASUS SonicMaster, ktorá zabezpečuje unikátny mobilný zvuk. Vďaka dizajnu zosilňovača dodáva až o 25% väčšie napätie ako konkurenčné smartfóny. Zabudovaná aplikácia ASUS AudioWizard s technológiou ICEpower pomáha používateľom prispôsobiť si zvukový výstup pre každé prostredie a situáciu. Výsledkom je hlasný a čistý zvuk v hrách, pri práci, pri telefonovaní, navigácii a aj v multimédiách.

Dostupnosť

ZenFone C bude na slovenskom trhu dostupný koncom marca tohto roku.

ZenFone C

(Zdroj: Tlačová správa ASUS)