Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC: Samsung odhalil GALAXY S6 a GALAXY S6 edge

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
2. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Barcelona je v týchto dňoch dejiskom výstavy Mobile World Congress (MWC), kde sa stretávajú najväčší hráči na poli s mobilnými technológiami a predstavujú svoje nové technológie a zariadenia. Výstava prebieha od 2. – 5. marca a my vás budeme informovať o zaujímavých mobilných zariadeniach a inováciách, ktoré spoločnosti na výstave odhalili.

Samsung už niekoľko dní naznačoval príchod novej vlajkovej lode a rôzne špekulácie šíriace sa internetom sa v Barcelone nakoniec potvrdili. A sú to rovno dva smartfóny - GALAXY S6 a GALAXY S6 edge.

Na prvý pohľad zaujmú svojím elegantným dizajnom a použitými materiálmi. Sú vyrobené z kovu a skla a obe zariadenia sa vyznačujú svojím zaoblením, pričom GALAXY S6 edge sa pochválil aj jemným zakrivením displeja po oboch stranách. Farebné prevedenie kovového tela smartfónov je inšpirované odtieňmi drahokamov, čím sa docielilo unikátneho vzhľadu pri odrazoch prirodzeného svetla.

GALAXY S6 edge

Samotný 5,1 palcový displej je vyrobený z odolného skla Gorilla Glass 4 a jeho Super AMOLED obrazovka zvládne rozlíšenie Quad HD pri zvýšenej viditeľnosti vo vonkajšom prostredí. Zariadenia sú vybavené operačným systémom Android 5.0 Lollipop, ktorý poháňa výkonný 64-bitový procesor, prvýkrát vyrobený 14nm technológiou.

Smartfóny GALAXY S6 a GALAXY S6 edge ocenia aj používatelia, ktorí radi fotografujú. Optika so svetelnosťou F1.9 prinesie kvalitný obraz či už pri prednom 5 megapixelovom fotoaparáte alebo pri zadnom 16 megapixelovom fotoaparáte a to aj pri zlých svetelných podmienkach a v tme pomocou viacerých použitých technológií.

Smartfóny sa vyznačujú aj rýchlym nabíjaním prostredníctvom kábla. V porovnaní s predchádzajúcim modelom GALAXY S5 je to až 1,5 krát rýchlejšie. Približne po 10 minútach nabíjania by mal smartfón poskytnúť 4 hodiny výdrže. Vďaka integrovanej technológii WPC a PMA sú oba modely GALAXY S6 a GALAXY S6 edge kompatibilné s akýmikoľvek momentálne dostupnými bezdrôtovými dobíjacími podložkami.