Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC: Služba pre mobilné platby Samsung Pay

MWC: Služba pre mobilné platby Samsung Pay
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
2. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung včera ohlásil novinku v oblasti mobilných platieb, ktorou je služba Samsung Pay - stelesňuje novú éru mobilných platieb a elektronického obchodovania. Umožňuje totiž spotrebiteľom prejsť na zabezpečený spôsob mobilnej platby na takmer všetkých predajných miestach.

Používatelia budú môcť Samsung Pay využívať svoje mobilné zariadenie pri platení na existujúcich termináloch v miestach predaja. Na dosiahnutie tohto cieľa využíva Samsung nielen NFC technológiu (Near Field Communication), ale aj novú patentovanú technológiu nazvanú Magnetic Secure Transmission (MST). Mobilné platby tak budú viac dostupné ako pre spotrebiteľov, tak pre obchodníkov.

Aby Samsung poskytol svojim zákazníkom najlepšie mobilné platobné riešenie vo svojej triede, nadviazal spoluprácu s významnými poskytovateľmi elektronických platieb MasterCard a Visa. Súčasne upevňuje spoluprácu s kľúčovými finančnými partnermi po celom svete, vrátane American Express, Bank of America, Citi, JPMorgan Chase a US Bank, aby zabezpečil väčšiu flexibilitu, dostupnosť a možnosť voľby pre zákazníkov a zároveň umožnil jednoduchý a bezpečný spôsob platenia.

Rozsiahle pokrytie

Samsung Pay by mal byť prijímaný na približne 30 miliónoch predajných miestach na celom svete, čo z neho robí jediné mobilné platobné riešenia s takmer všeobecným uplatnením. Samsung ponúka túto možnosť vďaka prelomovej technológii Magnetic Secure Transmission (MST). Spotrebitelia tak budú môcť využívať Samsung Pay v obchodoch bez ohľadu na to, či platobné terminály podporujú NFC alebo tradičné magstripe, čo je drvivá väčšina existujúcich terminálov.

Okrem toho, technológia MST podporuje kreditné karty súkromných značiek (PLCC) vďaka spolupráci s kľúčovými partnermi vrátane spoločností Synchrony Financial a First Data. Zapojenie obchodníkov, bánk a hlavných platobných sietí ponúka zákazníkom možnosť využiť širokú škálu platobných kariet. Táto skutočnosť robí zo Samsung Pay skutočne univerzálne mobilné platobné riešenie.

Jednoduché a rýchle

So Samsung Pay získajú spotrebitelia jednoduchú aplikáciu, ktorá sa ľahko používa. Pridanie karty vyžaduje len niekoľko jednoduchých krokov. Po pridaní užívateľ aktivuje aplikáciu Samsung Pay vytiahnutím ponukovej lišty v zariadení. Vyberie si požadovanú platobnú kartu a preukáže svoju identitu cez snímač odtlačkov prstov. Priložením zariadenia k terminálu v mieste predaja potom urobí rýchlu, bezpečnú a jednoduchú platbu.

Bezpečné a súkromné

Samsung je pevne odhodlaný presadzovať bezpečnosť a súkromie užívateľských dát na najvyššie priemyselné štandardy. Samsung Pay neuchováva čísla osobných účtov v zariadení spotrebiteľa. Okrem toho poskytuje Samsung Pay mnoho bezpečnostných funkcií, vďaka ktorým je viac chránený ako fyzické platobné karty. V kombinácii s tokenizáciou, teda prepisovaním citlivých dát z karty na unikátny zabezpečený token, ktorý bráni finančným podvodom, bude Samsung Pay sprostredkovávať bezpečné mobilné platby po celom svete.

Bezpečnosť platieb prostredníctvom Samsung Pay umocňuje mobilná bezpečnostná platforma Samsung KNOX a ARM TrustZone, ktoré chránia informácie o transakcii pred podvodnými a dátovými útokmi. Navyše v prípade straty telefónu umožňuje špeciálna funkcia spoločnosti Samsung s názvom Find My Mobile nájsť mobilné zariadenie, uzamknúť ho, a dokonca vymazať dáta zo zariadenia na diaľku. Tým je zaistené, že dáta zo Samsung Pay sa nedajú takmer vôbec ohroziť.

Samsung Pay bude tento rok v lete k dispozícii najprv v USA a Kórei, potom bude rozšírený na ďalšie trhy vrátane Európy a Číny, spoločne so zariadeniami Samsung GALAXY S6 a GALAXY S6 edge.

(Zdroj: Tlačová správa Samsung)