Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC: Phablet Huawei MediaPad X2

MWC: Phablet Huawei MediaPad X2
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
2. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Huawei v Barcelone uviedol nový phablet MediaPad X2, ktorý je nástupcom predchádzajúceho modelu MediaPad X1, pričom X-dvojka pokračuje vo filozofii piatich najrozšírenejších vlastností dôležitých pre používateľov: kvalita hovoru, sociálne aplikácie, online nákupy, video a funkcie fotoaparátu.

MediaPad X2 patrí so svojím 7 palcovým telom, ktorého hrúbka je len 7,28 milimetra, medzi najtenšie phablety. Spracovanie povrchu tela phabletu z leteckého hliníka je elegantné a kompaktná konštrukcia umožňuje phabletu mať 80 percentné pokrytie displeja voči jeho telu.
Vďaka tomu sa dá MediaPad X2 ľahko ovládať aj jednou rukou.

Phablet v sebe kombinuje funkcie telefónu, tabletu, navigátora, mobilného hotspotu a digitálneho fotoaparátu.

Plne vrstvený 7 palcový ultra HD IPS displej zvláda rozlíšenie 1200 na 1920 bodov. Dotykový displej je vybavený technológiou LTPS HD, ktorá sa postará o ostré a dynamické zobrazenie a technológia CABC zase automaticky upravuje jas displeja pre zabezpečenie efektívneho využívania batérie. Zobrazenie aj pri naklonenom displeji je čitateľné vďaka pozorovaciemu uhlu 178 stupňov.

MediaPad X2

64-bitový osem jadrový procesor A53 je nenáročný na spotrebu energie, ale poskytuje dostatočný výkon aj pre náročné aplikácie a hry. K tomu mu pomáha 64-bitový grafický procesor Mali-T628.

MediaPad X2 je vybavený dvomi fotoaparátmi, predný 5 megapixelový má široký uhol 22 milimetrov a je vhodný aj pre panoramatické autoportréty. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 13 megapixelov.

Lítium-polymérová batéria phabletu má výkon úctyhodných 5000 mAh a tak má dostatok energie aj pre intenzívne používanie, akým je napríklad hranie hier alebo pozeranie videí.