Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC: Elegantný a tenký smartfón Elife S7

MWC: Elegantný a tenký smartfón Elife S7
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
10. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínsky výrobca Gionee predstavil svoju vlajkovú loď – nový smartfón Elife S7, ktorý vo svojej triede a veľkosti sa svojou hrúbkou len 5,5 milimetrov radí medzi najtenšie smartfóny na svete. Smartfón je napriek hrúbke dostatočne pevný. K tomu dopomáhajú aj zvolené materiály rámu, ktorý je vyrobený z leteckého hliníka a zliatiny horčíka. Elife S7 je pritom ľahký, váži len 127gramov.

Rámu dominujú paralelné linky, ktoré zvýrazňujú dizajn smartfónu. Predná a zadná časť smartfónu je chránená odolnou Corning Gorilla Glass povrchovou úpravou. K dispozícii bude viacero farebných prevedení. Nechýba klasická čierna a biela farba, ale používateľ si bude môcť vybrať aj z jemne zelenej, jemne modrej a ružovej farby.

Gionee Elife S7

Super AMOLED displej s veľkosťou 5,2 palca ponúka už dnes štandardné Full HD rozlíšenie. Nadšených fotografov určite poteší zadný fotoaparát s rozlíšením 13 megapixelov. Ani na milovníkov selfie sa nezabudlo, predný 8 megapixelový fotoaparát detailne zachytí vaše okamihy.

Pod kapotou sa skrýva osemjadrový 64-bitový procesor MediaTek MT6572 s taktovacou frekvenciou 1,7GHz spolu s 2GB operačnej pamäte. Pre zachovanie hrúbky sa vnútorná kapacita úložného priestoru nedá dodatočne rozšíriť cez mikroSD kartu. Používateľ si tak musí vystačiť so 16GB pamäte. Priestor sa však našiel pre dve nano-SIM karty.

Gionee Elife S7

Smartfón beží na operačnom systéme Android 5.0 Lollipop s upraveným atraktívnym prostredím Amigo UI 3.0. Používateľ si môže vytvoriť aj vlastné farebné schémy prostredia telefónu a to prostredníctvom aplikácie s príhodným názvom Chameleon. Tá dokáže cez fotoaparát vyberať unikátnu farbu z okolitého prostredia, ktorú následne nastaví pre používateľské rozhranie.

Elife S7 sťahuje mobilné dáta pomocu LTE pripojenia a s inými zariadeniami dokáže komunikovať prostredníctvom Wi-Fi alebo Bluetooth siete. Súčasťou smartfónu je aj zabudovaný GPS modul. Smartfón Elife S7 bude k dispozícii od apríla pre Indiu a neskôr sa plánuje rozšíriť aj do ostatných krajín. V našich končinách by sa mal dodávať pod názvom spoločnosti Kazam.

Gionee Elife S7