Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Telekom: Chráňte si svoje súkromie s Virtuálnym číslom

Telekom: Chráňte si svoje súkromie s Virtuálnym číslom
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
27. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Telekom ponúka svojim používateľom novú možnosť ako si ochrániť svoje súkromie a uvádza inovatívnu službu Virtuálne číslo. Nová služba poskytne používateľom druhé telefónne číslo, ktoré môžu bez obáv používať na internete či v cudzom prostredí bez toho, aby museli použiť ďalšiu SIM kartu alebo telefón.

Použiteľné na všetkých typoch telefónov

Virtuálne číslo môžu používatelia využívať bez ohľadu na to, či vlastnia najmodernejší smartfón alebo klasický telefón bez operačného systému. Pre použitie virtuálneho čísla stačí zadať predvoľbu 555 pred číslo, na ktoré chce používateľ zavolať alebo poslať správu.

Podobne funguje aj prijímanie hovorov a správ – prichádzajúce volania alebo prijaté textové správy na Virtuálne číslo sú odlíšené predčíslím 555, používateľ vie, že je práve kontaktovaný na svojom virtuálnom čísle.

Telekom - Virtuálne číslo

Pre majiteľov zariadení s OS Android Telekom navyše ponúka praktickú aplikáciu, v ktorej môžu telefónne čísla vytáčať priamo. Aplikácia prináša aj ďalšie užitočné funkcie, ako napríklad prehľadné odlíšenie volania na virtuálne číslo pri prichádzajúcom hovore.

Dva varianty v ponuke

Telekom používateľom ponúka novú službu v dvoch variantoch. Základná verzia bez obmedzenia je dostupná za 3 € mesačne. Tí, ktorí chcú druhé číslo využívať krátkodobo, alebo si chcú službu len vyskúšať, si môžu vybrať týždennú verziu za 2 €.

Telekom - Virtuálne číslo

Ako si používateľ aktivuje Virtuálne číslo?

Virtuálne číslo môže používateľ získať zaslaním SMS správy na číslo 12323 s textom VIRTUAL ZAP (pre základnú verziu) alebo VIRTUAL TYZDEN (pre aktiváciu služby na týždeň). Novú službu si môže aktivovať aj cez aplikácie Telekom a Virtuálne číslo alebo na portáli Môj Telekom.

Ku každej SIM karte je možné aktivovať najviac jedno Virtuálne číslo.

Viac informácií nájdete na stránke www.telekom.sk/virtualne-cislo.

Telekom - Virtuálne číslo

(Zdroj: Tlačová správa Slovak Telekom)