Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Huawei: Slovenská premiéra smartfónu P8

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 7. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Máme tu leto, deťom začali prázdniny a vy už určite rozmýšľate kam sa vybrať na dovolenku, z ktorej si chcete priniesť množstvo príjemných spomienok, aj vo forme fotografií. V dnešnej dobe si dokonca so sebou už ani nemusíte brať fotoaparát, pretože vaše zážitky dokáže verne zachytiť aj taký smartfón. A práve na to sa zameral aj čínsky výrobca Huawei, ktorý koncom júna predstavil na Slovensku novú vlajkovú loď, smartfón P8.

Dôkazom toho, že to Huawei myslí s technológiami vážne, bolo aj samotné predstavenie smartfónu slovenskej verejnosti, ktorý na pódium priniesol lietajúci kvadrokoptér. P-osmička sa pritom snažila zaujať už svojím dizajnovým, jednoliatym prevedením.

„Pri P8 sme sa v prvom rade zamerali na dizajn. Je to prvýkrát, čo sme použili celokovové telo, ktoré je vyrobené z hliníka. Tento dizajn smartfónu by mal používateľom priniesť pocit elegantnosti,“ predstavuje smartfón pán Yanming Wang, President CEE&Nordic regional BU, Huawei.

Na Slovensko zavítajú dve farebné verzie. Kombinácia bielej a zlatej, a bielej a sivej farby. Smartfón s hrúbkou 6,4 milimetra má Full HD displej s veľkosťou 5,2 palca a o hladký chod aplikácií v operačnom systéme Android 5.0 Lollipop sa postará výkonný procesor.

„Použili sme nový, 64 bitový osem jadrový procesor Kirin 930, ktorý je úsporný a pritom poskytuje vysokú rýchlosť.“

Rýchlosť je tiež dôležitá pri prenose dát, a preto sa vývojári P-osmičky zamerali aj na to.

„Smartfón podporuje bezdrôtový prenos dát pomocou technológie Wifi plus, čo mu umožňuje spojiť sa s Wifi sieťou oveľa rýchlejšie v porovnaní s bežným smartfónom.“

Zásadné inovácie však prináša najmä 13 megapixelový zadný fotoaparát, pri ktorého spracovaní obrazu sa vývojári snažili o to, aby sa priblížilo úrovni DSLR fotoaparátov.

„Pri fotoaparáte používame novú technológiu senzora RGBW spolu s optickou stabilizáciou obrazu OIS. Taktiež sme v smartfóne použili aj novú generáciu obrazového procesoru. Môžete fotiť aj pri slabých svetelných podmienkach, a to vďaka spomínanému novému senzoru, ktorý pridáva k RGB navyše jednu farbu, ktorou je biela.“

Tieto tri technológie stoja tiež za zaujímavými režimami, ktoré vo vás môžu prebudiť kreatívneho ducha a vaše fotografie a videá tak môžu dostať nový rozmer. Do pozornosti sa tak snaží dostať režim „kreslenie svetlom“, pri ktorom vznikajú zaujímavé fotografie, vďaka manuálnej clone, keďže tá zachytáva široké pásy svetla pri slabom osvetlení.

„Fotoaparát smartfónu dokáže snímať fotenú scénu veľmi pomaly, takže všetky sledované body toho svetla môžu byť uložené v jednej snímke. Môžete tvoriť aj vlastné obrazce so svetelným zdrojom. Je to ako keby ste si s ceruzkou kreslili obrázky.“

Ak radi nakrúcate videá, určite sa oplatí vyskúšať ďalší režim fotoaparátu, ktorý z vás môže na chvíľu spraviť režiséra viac kamerového záznamu.

„P8 sa v takzvanom režisérskom režime dokáže spojiť s až tromi inými smartfónmi s operačným systémom Android. Získate tak 4 fotoaparáty, s ktorými viete nakrúcať videozáznam. Ten si následne môžete upravovať a strihať ako pri reálnej videokamere.“

Ani na nadšencov fotenia autoportrétov sa nezabudlo. Širokouhlý 8 megapixlový predný fotoaparát dokáže zahrnúť do snímky viacero osôb a používateľ si môže vopred nastaviť rôzne vylepšenia obrazu.

Dnes sa však už smartfóny snažia používateľov zaujať aj v prepojení s ďalším príslušenstvom, najmä z radu nositeľných zariadení. Aj P8mička tak má svoju podporu v podobe fitnes náramku TalkBand B2, s ktorým sa dokáže prepojiť.

„Náramok B2 sa dá tiež použiť aj ako Bluetooth handsfree slúchadlo, s ktorým dokážete prijať hovor, alebo si na ňom prečítate správy. A práve fotoaparát v P8mičke sa dá cez náramok B2 ovládať aj na diaľku. Môžete ho použiť ako spúšť pre fotografovanie.“

B-dvojku čoskoro doplní aj zariadenie TalkBand N1, ktoré sa dá nosiť ako prívesok.

„Zariadenie N1 monitoruje vašu fyzickú aktivitu, môže sledovať vaše kroky a vašu športovú činnosť. Bluetooth slúchadlá sa dajú používať aj ako handsfree sada. Tiež sú vybavené 4 GB úložiskom a fungujú teda aj ako MP3 prehrávač.“

Trojicu nositeľných zariadení uzatvárajú napokon inteligentné hodinky W1, ktoré by sa k nám mali dostať už na jeseň.

„Hodinky Huawei W1 budú mať množstvo zaujímavých funkcií, pričom si zachovajú tradičný dizajn bežných hodiniek,“ uzatvára pán Yanming Wang, President CEE&Nordic regional BU, Huawei.

Všetky tri zariadenia teda podporia svojho vodcu, ktorým je nová vlajková loď Huaweiu, smartfón P8. Ten je už od začiatku naladený na spoluprácu, a tak sa bude určite snažiť o to, aby zaujal, napríklad aj v oblasti fotenia či nakrúcania, v ktorej sa cíti ako ryba vo vode.