Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

IFA 2015: Bohato farebná trojica nových smartfónov Alcatel

IFA 2015: Bohato farebná trojica nových smartfónov Alcatel
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
4. 9. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Alcatel OneTouch nezabudla ani na segment inteligentných telefónov a predstavila rovno tri modely Go Play, Pop Up a Pop Star. Smartfón Alcatel Go Play je odolnejší vďaka pogumovanému telu a má certifikát odolnosti IP67 voči vode, prachu a páde z výšky.

Go Play má veľkosť TFT displeja 5 palcov s rozlíšením 1920 na 1080 bodov. Beží na operačnom systéme Android Lollipop, ktorý poháňa štvorjadrový procesor Snapdragon 410 s frekvenciou 1,2 GHz a 1 GB operačná pamäť. Vnútorné úložisko má kapacitu 8 GB a je rozšíriteľné pomocou microSD karty s kapacitou do 32 GB.

Zadný fotoaparát ponúka rozlíšenie 8 megapixelov, predný selfie si vystačí s 5-timi megapixlemi. So smartfónom môžete dokonca fotiť pod vodou. Kapacita batérie je 2500 mAh, čo nie je tak veľa. Smartfón sa dodáva v ôsmich žiarivých farbách spolu so slúchadlami, ktoré k nim farebne ladia.

Smartfón strednej triedy, Alcatel Pop Up má 5 palcový IPS LCD displej s rozlíšením 720p, procesor Snapdragon 610 s frekvenciou 1,4 GHz, 2 GB operačnej pamäte, 16 GB vnútornej pamäte s možnosťou rozšírenia cez microSD kartu o ďalších 32 GB. Kapacita batérie klesna na 2000 mAh. Zadný fotoaparát má slušné rozlíšenie 13 megapixelov, predný zostáva na 5-tich megapixeloch. Smartfón definuje kovový športový rám a dodáva sa v čiernej, modrej, oranžovej, bielej a červenej farbe.

Trojicu uzatvára model Alcatel Pop Star so 3G a 4G verziami. Má rovnako 5 palcový displej s rozlíšením 720p ako Pop Up a aj batéria si zachovala kapacitu 2000 mAh. Operačná pamäť klesla na 1 GB spolu s vnútorným úložiskom s kapacitou 8 GB, opäť rozšíriteľným microSD kartou až o 32 GB.

3G verzia je vybavená štvorjadrovým procesorom MediaTek MT6580 s frekvenciou 1,3 GHz a smartfón má jeden slot na SIM kartu. Pri 4G verzii výrobca osadil štvorjadrový procesor MediaTek MT6735P s frekvenciou 1,0 GHz. Tu sú výhodou dva sloty pre Micro SIM karty. Veľkou novinku je možnosť si vybrať až z 20-tich rôznych vzorov zadného krytu, kde nechýba ani kožená, či drevená verzia, aj keď sa zrejme jedná o imitácie.

Cena a dostupnosť smartfónov bude oznámená v štvrtom štvrťroku tohto roka.