Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 2016: Lenovo a Google vyvíjajú smartfón podporujúci Project Tango

CES 2016: Lenovo a Google vyvíjajú smartfón podporujúci Project Tango
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
8. 1. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na veľtrhu CES 2016 v Las Vegas oznámila spoločnosť Lenovo, že v spolupráci s Google vyvíja prvé spotrebné mobilné zariadenie na platforme Project Tango. Nový smartfón, ktorý bude dostupný v lete 2016, bude využívať procesor Qualcomm Snapdragon a mení obrazovku na magické okno, ktoré je schopné previesť digitálne informácie a objekty do reálneho sveta.

Lenovo, Google a Qualcomm Technologies úzko spolupracujú na optimalizácii softvéru a hardvéru, aby zabezpečili, že spotrebitelia z platformy Project Tango vyťažia čo najviac.

Project Tango od spoločnosti Google je technologická platforma, ktorá využíva pokročilé počítačové videnie, snímanie hĺbky a sledovanie pohybu a je tak schopná vytvárať na obrazovke 3D zážitky, vďaka čomu môžu užívatelia svojim zariadením preskúmať svoje okolité reálne prostredie. Spája sa tu špecializovaný softvér a hardvér, vďaka ktorému je zariadenie schopné reagovať na každý pohyb užívateľa, či už pri kroku vpred, vzad alebo keď sa nakláňa zo strany na stranu.

CES 2016, Lenovo, Google, Project Tango, technológie, novinky, inovácie, technologické novinky

Vývojári aplikácií môžu váš domov premeniť na hru alebo vytvoriť magické okno do virtuálnych prostredí alebo rozšírenej reality. Zariadenia podporujúce Project Tango vedia rozpoznať miesta, kde ste už boli, ako napríklad vaša obývačka, kancelária alebo verejné priestory. Na rozdiel od GPS, sledovanie pohybu v rámci Project Tango funguje vo vnútri, čo užívateľom umožňuje presne prechádzať nákupným centrom alebo dokonca nájsť konkrétny tovar v obchode, kde sú takéto informácie dostupné. Vďaka senzoru vedia zariadenia Project Tango tiež zachytiť 3D rozmery miestnosti, čo poskytne miery, ktoré môžete využiť pri nákupe nábytku alebo dekorácií.

V rámci tohto partnerstva tiež Lenovo pozýva vývojárov, aby pomohli rozvíjať ekosystém aplikácií nádejného Project Tango. Pokrokové technologické funkcie Project Tango vývojárom umožňujú vytvárať aplikácie, ktoré doteraz vyvíjať nemohli. Od dnes môžu vývojári predkladať svoje návrhy aplikácií pre Project Tango na https://www.google.com/atap/project-tango/app-incubator a majú šancu získať financovanie ako aj možnosť, aby ich aplikácie boli využité v pripravovanom smartfóne spoločnosti Lenovo. Lehota na podanie návrhov končí 15. februára 2016.

Vývojový súbor pre tablety v rámci Project Tango je možné zakúpiť v Google Store: https://store.google.com/product/project_tango_tablet_development_kit.

Oficiálne pokyny, požiadavky na spôsobilosť a posudzovacie kritériá nájdete tu: http://g.co/ProjectTango/AppIncubator.