Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Galaxy Round - prvý zakrivený smartfón na svete

Galaxy Round - prvý zakrivený smartfón na svete
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 10. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Kórejci uvádzajú na trh svoj prvý smartfón s ohnutým displejom Samsung Galaxy Round. Demonštrujú tak nové možnosti flexibilných displejov, v tomto modeli ide konkrétne o Super Flexible AMOLED displej.

Vývoj ide nezadržateľne dopredu. Samsung Galaxy Round je prvým smartfónom s ohnutým displejom, ktorý uzrel svetlo sveta. Zdá sa, že výrobcovia smartfónov už vymýšľajú všetko možné aby zaujali, no v tomto prípade sa dá hovoriť o výhode. Plochý, 5,7 palcový displej Galaxy Note je totiž možno skutočne veľký pre užší strih nohavíc. Takto, s rovnakou uhlopriečkou, no miernym ohybom, je všetko jednoduchšie a príjemnejšie na nosenie.

Prvý smartfón s ohnutým displejom Galaxy Round

Displej je posilnený technológiou Super Flexible AMOLED a keď ho nakloníte, Roll efekt zobrazí čas, dátum a rôzne iné drobnosti. Pri návrate do pôvodného vyváženého stavu opäť zhasne a poslušne čaká na ďalšie rozkazy. Vovnútri sa ukrývajú 3 GB pamäte RAM, grafická karta Adreno 330 a batéria s výdržou 2800 mAh. A aby sa nezabudlo na pána veliteľa – procesor Snapdragon 800 to má všetko pod palcom.