Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung Galaxy Note 3 - pripravený na multitasking a 4K video

Samsung Galaxy Note 3 - pripravený na multitasking a 4K video
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 9. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Novinka z Kórei boduje na IFE v Berlíne. Vďaka vylepšenému multitaskingu zvláda naraz množstvo funkcií naraz. Vylepšené S Pen prichádza s novinkami ako Screen write, Action Memo, či Pen window. Okrem toho dokáže nahrávať 4K video.

Smartfóny už dávno neplnia len úlohu telefónneho zariadenia s fotoaparátom. Dôraz sa kladie najmä na množstvo funkcií a aplikácií, ktoré je možné využívať v našom každodennom živote. Juhokórejsky Samsung to plne chápe, a preto stále zdokonaľuje radu inteligentných mobilných zariadení Galaxy. Najnovšie do tejto rodiny pribudol Note 3.

No popri dizajne nepochybne všetci, s očakávaním, čakali aj na parametre. Či už je to veľký 5,7 palcový Full HD AMOLED displej, alebo 4-jadrový procesor s rýchlosťou 2,3 GHz. Operačná pamäť získala úctyhodné 3 GB, no a fotoaparáty sú tu dva. Oba s technológiou CMOS so zadným osvetlením. 2-megapixelový v prednej časti a 13 megapixelový v časti zadnej. A k tomu množstvo softvérových funkcií. Tak napríklad pri fotoaparáte si môže používateľ vybrať dynamický záber, ozvučenú snímku, animovanú fotografiu či ďalšie režimy. Zaujímavým je pri fotení režim HDR, ktorý sa snaží presvetliť tmavé a stmaviť presvetlené časti scény na jednej snímke súčasne. No a samozrejmé je aj nakrúcanie videa. A to nielen vo FULL HD. Významnou novinkou je totiž nakrúcanie priamo v 4K a to rovno s 30timi snímkami za sekundu.

Note 3 prichádza s operačným systémom Android 4.3, vybavený aj najrýchlejším bezdrôtovým prenosom prostredníctvom technológie LTE. K ďalším pridáme ešte BlueTooth, Wifi a samozrejme NFC. Nechýba ani GPS, ktorému sekunduje aj ďalší satelitný snímací systém - ruský Glonass.

 

Samsung Galaxy Note 3 - set
Treťou kategóriou inovácií je softvér. Najmä však nové funkcie známeho digitálneho pera S-Pen. Keď sa pero priloží k displeju, vyroluje sa základná voľba s 5 funkciami. Je tu Action memo, ktorá pracuje s rozpoznávaním písaného textu, pri funkcii Screen Write zase dokážeme do akejkoľvek zosnímanej obrazovky dopisovať či zvýrazňovať všetko to, čo považujeme za dôležité. Zrejme však k najzaujímavejším funkciám patrí Pen Window. Na akomkoľvek displeji si vieme po jednoduchom nakreslení obdĺžnika otvoriť ďalšie okno ako multitasking, v ktorom dokážeme veľmi jednoducho používať ďalšie aplikácie. Je to zjednodušenie a zrýchlenie prístupu k viacerým aplikáciám. Napríklad tak používateľ dokáže v ďalšom okne súbežne fungovať na internetových stránkach, či v kontaktoch. Výdrž batérie je na pomery smartfónov naozaj dobrá. Pri plnom využití totiž zvládne viac ako deň.