Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 2014: Nový Horizon od Lenova s 27 palcami a rozhraním Aura

CES 2014: Nový Horizon od Lenova s 27 palcami a rozhraním Aura
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Horizon 2 disponuje dotykovým displejom s rozlíšením 2 560 x 1 440 bodov a novinkou je i NFC, ktoré poskytne rýchle spojenie so smartfónom a fotografie i videá bude tak veľmi jednoduché premiestňovať.

Rovnako ako predchodca IdeaCentre Horizon 27, i novinka Lenovo Horizon 2 je obrovským tabletom s uhlopriečkou 27 palcov. Tieto zariadenia sú totiž určené pre celú rodiny a tomu zodpovedá i naplnenie family-friendly obsahom od hier až po prácu viacerých osôb naraz s multimédiami. Tento tablet je totiž vybavený obľúbeným lenováckym rozhraním Aura, ktoré bez problémov rozoznáva jednotlivé úkony od viacerých používateľov naraz. Horizon 2 disponuje dotykovým displejom s rozlíšením 2 560 x 1 440 bodov a novinkou je i NFC, ktoré poskytne rýchle spojenie so smartfónom a fotografie i videá bude tak veľmi jednoduché premiestňovať. Existuje však už i aplikácia Aura AI, ktorá funguje tak, že prenos multimédií sa uskutoční potrasením smartfónu nad tabletom – a fotografie tak doslova „vypadnú“ na povrch tabletu Horizon 2, kde sa hneď zobrazia.

Lenovo Horizon 2 tablet s rozhraním Aura

Vnútorné vybavenie spočíva v špecifikách ako OS Windows 8.1, procesor od Intelu s možnosťou až do i7, 8 GB pamäte RAM a 1 TB úložného priestoru. Opäť má tiež viacero módov - vďaka nastaviteľnému stojanu ho možno využiť ako tablet či stolový PC. Displej je totiž dobre čitateľný z každého uhla. V lete by sa mal objaviť v predajniach.