Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Slovak Telekom testoval v Bratislave 4G sieť s rýchlosťou až do 900 Mbps

Slovak Telekom testoval v Bratislave 4G sieť s rýchlosťou až do 900 Mbps
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
9. 8. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Po minuloročných úspešných testoch LTE siete s rýchlosťou do 300 Mbps (v septembri 2014) a do 375 Mbps (v júni 2015) uskutočnil Slovak Telekom ďalší krok v LTE-A evolúcii a úspešne testoval nový míľnik rýchlosti.

V utorok 9. augusta 2016 uskutočnil Slovak Telekom verejný test prenosu dát cez LTE/4G sieť s rýchlosťou až do 900 Mbps.

Verejný test využíva zaradenie s Qualcomm Snapdragon X16 LTE modemom od Qualcomm Technologies, dcérskou spoločnosťou Qualcomm Incorporated, a prijímanie dát z viacerých pásiem súčasne.

V utorok 9. augusta 2016 uskutočnil Slovak Telekom verejný test prenosu dát cez LTE/4G sieť s rýchlosťou až do 900 Mbps

V utorok 9. augusta 2016 uskutočnil Slovak Telekom verejný test prenosu dát cez LTE/4G sieť s rýchlosťou až do 900 Mbps

Pri teste bola aplikovaná schopnosť 3x carrier aggregation (s dvomi kanálmi na B7 s 256QAM/4x4 MIMO a jedným na B3 s 256QAM/2x2 MIMO konfiguráciou). Demo sa uskutočnilo v reálnych podmienkach na Magio pláži v Bratislave pri použití 40 MHz v pásme 2600 MHz a 10 MHz v pásme 1800 MHz. Infraštruktúru pre test dodala spoločnosť Ericsson.

Slovak Telekom je prvý operátor na Slovensku, ktorý realizoval testovaciu prevádzku LTE-A siete s rýchlosťou do 900 Mbps.

V utorok 9. augusta 2016 uskutočnil Slovak Telekom verejný test prenosu dát cez LTE/4G sieť s rýchlosťou až do 900 Mbps

“Slovak Telekom pokračuje v úspešnom využívaní širokého spektra z aukcie a súčasne aj nadobudnutých skúseností s LTE sieťou pre ďalší kľúčový test v reálnej sieti na Slovensku. Opäť sme posunuli možnosti našej siete na ďalšiu úroveň a po testoch do 300 a 375 Mbps sme sa posunuli výrazne vyššie – až k rýchlostiam do 900 Mbps. Tento významný krok ešte viac potvrdzuje schopnosť Slovak Telekomu posilniť svoje postavenie technologického lídra na slovenskom trhu,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.

Slovak Telekom prezentoval aj celkové pokrytie 4G sieťou na Slovensku za posledných 33 mesiacov

"Tento test je dôležitým míľnikom ukážky ako LTE-A technológia podľa očakávaní zlepší zákaznícku skúsenosť a doručí viaceré benefity pre slovenských používateľov: rýchle úrovne sťahovanie dát a ešte spoľahlivejšiu sieť v tejto generácii,“ uviedol Hamid-Reza Nazeman, Country Manager Germany & Central Europe, Qualcomm. "Sme veľmi radi, že môžeme spolu so Slovak Telekom realizovať tento kľúčový test.“

Slovak Telekom pokryl 4G sieťou nové lokality

“Ericsson v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom prináša na slovenský trh najnovšie LTE technológie a pomáha tak svojim zákazníkom poskytnúť tú najlepšiu používateľskú skúsenosť. Po predchádzajúcich úspešných testoch, ktoré prebehli v komerčnej sieti, znamená dnešná prezentácia ďalší dôležitý krok v rámci dlhodobej spolupráce medzi spoločnosťami Slovak Telekom a Ericsson. Sme presvedčení, že môžeme prispieť a podporiť Slovak Telekom pri ďalšom rozvoji slovenského telekomunikačného trhu," uviedol Mats Otterstedt, prezident spoločnosti Ericsson pre strednú Európu.

Slovak Telekom prezentoval prenosové rýchlosti v 4G sieti na Slovensku

(Zdroj: Tlačová správa Slovak Telekom)