Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Smartfón s predným 5 mpx fotoaparátom od Lenova

Smartfón s predným 5 mpx fotoaparátom od Lenova
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 9. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínsky smartfón Lenovo Vibe X S 960 sa nenechá zahanbiť v oblasti fotiek, dostal totiž set fotoaparátov s 13 a 5 mpx i full HD displej so 441 ppi. MediaTek so 4 jadrami a funkcia aktívnej redukcie šumu, to sú ďalšie zaujímavé dôvody pozrieť sa na zariadenie zblízka.

Či už Vibe X alebo S 960, reč je o tom istom smartfóne Lenovo, so štíhlym telom, len 6,9 milimetra. Operačný systém Android 4.2.2 Jelly Bean sekunduje štyrom jadrám procesora MadiaTek 6589 T, s frekvenciou 1,5 GHz. Zaujímavý je set fotoaparátov, ktorý sa sem dostal. Predný 5 a zadný až 13 megapixelový. Fotky potom dobre vyniknú na na 5 palcovom Full HD displeji s naozaj vysokým počtom pixelov na palec. Je ich totiž až 441.

 

Z toho, čo smartfón dokáže, treba spomenúť funkciu aktívnej redukcie šumu, vďaka využívaniu zvuku z integrovaného mikrofónu. Zariadenie obsahuje viaceré kodeky na prehrávanie videa i hudby, no tiež užitočné funkcie rozpoznávania tváre pri fotení, možnosť geografického značenia dát, alebo zadanie cieľa pre automatické ostrenie, na želaný objekt.